„Směrem nahoru od bývalé vinotéky výstavbu majetkové poměry zatím nedovolují,“ vysvětlil vedoucí majetkového odboru libereckého magistrátu David Novotný. Na části ulice tak chodce dál čeká pochod po krajnici.

Zhruba 150 metrů dlouhý chodník vznikne během dvouměsíční rekonstrukce křižovatky ulic Uralská a Švermova. Ta začne už v pondělí a zkomplikuje dopravu přes Františkov. Sídlišti se zcela vyhnou i obě autobusové linky 16 a 22, které tudy běžně projíždějí. Linka 16 pojede od nádraží do Ostašova odklonem kolem Globusu, linka 22 pojede Hanychovskou ulicí přímo do zastávky Americká.

„Pro dopravní obsluhu sídliště Františkov bude zřízena okružní linka X22,“ informovala mluvčí dopravního podniku Martina Poršová. Tato speciální linka pojede z Fügnerovy ulice kolem Babylonu, nádraží a františkovské školy až do zastávky Františkov sídliště, odkud se ulicemi Jáchymovská, Mánesova a Vilová vrátí zpátky k Viaduktu.

Znamená to mimo jiné, že lidé, kteří pojedou z Františkova do centra města, musí do autobusu nastoupit na zastávce v opačném směru než dosud. V horní části sídliště linka podle informací dopravního podniku zastavovat nebude.
Omezení čeká i obyvatele Karlinek. Zastávky linky 16 Karlinky a Slévárna totiž budou po dobu objížděk uzavřeny. Zastávka Kovošrot v Ostašově se přesune na druhou stranu železničního přejezdu.

Chodník nebude jediným výsledkem rekonstrukce křižovatky. „Vzniknou tu přechody pro chodce, opraví se veřejné osvětlení a dešťová kanalizace,“ vyjmenoval Novotný. Omezení má skončit 22. července.