Práce potrvají do června příštího roku a vyžádají si skoro 184 milionů. Z 85 procent náklady pokryje státní dotace, zbytek uhradí Liberecký kraj. Je to jeden z posledních úseků, který se ještě nezačal opravovat po bleskové povodni v roce 2010.

Podle krajské správy silnic bylo při záplavách před téměř čtyřmi lety zásadně poškozeno 15 úseků silnic druhých a třetích tříd a asi třetina z 666 krajských mostů.

Škody na krajských silnicích přesáhly dvě miliardy korun. Největší opravy, zhruba za 1,2 miliardy korun, však začaly teprve loni. „Letos zahájíme všechny zbývající stavby. Teď je soutěž na opravu dvou mostů v Bílém Potoce, to by měl být poslední úsek z roku 2010, který budeme rekonstruovat. Zároveň už probíhají soutěže na odstranění škod po povodni z roku 2013, tam je celkový objem 175 milionů korun," řekl hejtman Martin Půta. Všechny úseky poškozené záplavami z roku 2010 by měly být opravené nejpozději v příštím roce.

Silnice vedoucí přes Novou Ves je hlavní spojnicí Chrastavy s Frýdlantskem. V Mníšku se napojuje na silnici 13. Po záplavách ale byla jen provizorně opravena a průjezdná je stále jen pro dopravní obsluhu. „Dost nás to ovlivnilo, složitější je obslužnost obce a například ubylo hostů i zdejší restauraci," uvedl starosta Nové Vsi Jaroslav Müller. Nová Ves patřila v srpnu 2010 k nejvíce poničeným v kraji, na obecním majetku byly škody za 50 milionů korun. „Už máme vše opravené," zmínil starosta. Podle starosty Chrastavy Michaela Canova se nyní začala opravovat i druhá silnice spojující město s Frýdlantskem. Vede přes osadu Vítkov. Rekonstrukce bude stát asi 90 milionů korun.