Zimní pohádka.Autorská pohádka pojednává o přátelství svérázného sněhuláka a štěněte Alíka - pejska, kterého vyhnali z domu. Tito dva hrdinové se dostanou do víru dobrodružství a nečekaných zvratů, v nichž musí prokázat odvahu a vtip. Také se nebojí riskovat kůži jeden pro druhého, protože věrnost může být silnější než vlk, lidská hloupost i smutek. Pohádka plná legrace, hudby a loutkových gagů je určena dětem od čtyř let.

A to není vše. I další tři lednové neděle se ponesou v pohádkovém duchu.

Sněhová královna

Loutková pohádka pro děti každého věku. Pohádka laponské babičky Ovečky,sepsaná H.CH. Andersenem. Vypráví o dvou dětech, které nebyly bratr a sestra, ale měly se stejně tak moc rádi. Káje jednou trefí kouzelný střep  a unese jej Sněhová královna. Gerda, jeho nejlepší kamarádka se vydá Káje hledat. Jestli se jí podaří Káje  vysvobodit, co a kdo jí cestou potká a kde se vzal onen střípek. Vše Vám poví naše babička Ovečka. Divadlo Toy Machine, 14. ledna od 16:00.

Co chce jepice

Poetický pohádkový příběh o krátkém, ale velmi pestrém životě jedné jepice. Loutková inscenace s živou hudbou pro děti od 3 let.
Příběh o vážkách, které žijí jen jeden den. Jepice Gréta je všem jen pro smích a pak ji ještě ke všemu bouře odfoukne daleko od domova. Na cestě zpátky se díky své odvaze naučí spoustu věcí a dokonce i zachrání život. Pochopí, že nezáleží na tom, kolik máme času, ale jenom na tom, kolik máme lásky. Přijďte se podívat, co vše se dá stihnout za jediný den. Uvádí studio Damúza,  21. 1. od 16:00.

Tajná pohádka

Jakub Folvarečný píše:.. je nejstarším kusem, který hraju. Prodělal sice za několik let nejednu hlubokou proměnu, ale stále zůstává velice oblíbeným, zejména proto, že velikou jeho část tvoří bohapusté blbnutí a bezuzdné pouštění si fantazie na výlet, čehož se děti nemohou nabažit. Příběh tu ovšem je, o hadovi. Ten byl tak líný, že mu nohy utekly do lesa, nehodlaly na něm totiž zakrnět." 28. 1. od 16:00.