Slavnostní zahájení spojili v sobotu s autogramiádou kompletního hokejového týmu Bílí Tygři Liberec a s vystoupením zpěvačky EKI. Plnit přání můžete až do 22. prosince do 13 hodin. Stačí, když přijdete, vyberete si jedno z přání a koupíte vysněný dárek. Poté všechny dárky převezou do Jedličkova ústavu.

„Byla jsem překvapená, jak jsou jejich přání skromná, nenašla jsem snad nic, co by převyšovalo cenu tří set korun," podotkla Jana Duchová, která zrovna plnila přání jednoho klienta.

Na křižovatce pasáží obchodního centra v prvním patře také pobíhali tygří maskoti.

„Pohladila jsem si tygříka a dokonce mne tatínek i s oběma vyfotil," vypráví sedmiletá Kristýna Drahokoupilová.

Mužskému oku lahodila podívaná tygřích roztleskávaček, které předvedly svou sestavu, kde samozřejmě nechyběly třásně a krátké sukně. „Na hokej chodíme pravidelně. A samozřejmě se rádi podíváme také na hezká děvčata, co se umí pěkně vlnit," řekl Petr Krušný. Ještě před samotným zahájením stromu splněných přání hráči Bílých Tygrů nelenili a nakoupili několik dárků pro klienty Jedličkova ústavu.

„Tady vám, pane řediteli, předáváme několik dárků, bohužel jsme je nestihli zabalit," řekl v úvodu slavnostního zahájení mluvčí Tygrů Martin Kadlec.

Ředitel Jedličkova ústavu poděkoval a zároveň upozornil všechny přítomné, že zakoupené dárky pro jejich klienty balit nikdo nemusí.

„Se zabalením dárků si nemusíte dělat žádné starosti, stačí ho přinést a my se o to postaráme. Navíc hned tady vedle balí dárky zakoupené zde zcela zdarma," podotkl Vladimír Ptáček.

Strom splněných přání v centru Nisa není v Liberci jediný. V nákupním centru Géčko najdete další strom splněných přání, který je pro děti z dětských domovů.