Novinářům to včera řekl starosta Tomáš Hocke (nezávislý blok). Pokud takovou nabídku Turnov nedostane, výběrové řízení zruší. Venkovní koupaliště ani zimní stadion patnáctitisícové město zatím nemá.

„Stavět by se mohlo začít na jaře příštího roku, koupaliště by mohlo být hotové v létě 2015 a zimní stadion na podzim," uvedl starosta.

Turnov chtěl původně postavit jen koupaliště, a zimní stadion až v další etapě. Před měsícem ale zastupitelé rozhodli, že spolu s koupalištěm postaví i venkovní ledovou plochu o rozměrech odpovídajících klasickému hřišti pro hokej.

Za to bylo město ochotno zaplatit maximálně 99 milionů bez DPH. Provozně by se to ale Turnovu nevyplatilo. „Náklady na venkovní plochu by byly zhruba stejné jako u zimního stadionu.

Venkovní by ale mohlo být v provozu nějaké tři měsíce, stadion šest měsíců," uvedl Hocke. Proto město své plány přehodnotilo. Radnice předpokládá, že na provoz stadionu s 380 místy pro diváky ročně vydá kolem dvou milionů korun.

Patnáctitisícové město zatím mnoho možností k bruslení nenabízí. Kromě přírodních ploch tam je k dispozici jen jedno menší kluziště, které ale není v dobrém stavu. Na jeho provoz město ročně dává 650 000 korun. Na Turnovsku působí asi 17 hokejových družstev.

Kromě koupaliště a zimního stadionu by do konce roku 2015 mělo v Maškově zahradě vzniknout i víceúčelová hřiště, in-line dráha a skate park. Maškova zahrada získala svůj název podle zahradníka knížete Rohana. Areál býval arboretem šlechtitelské stanice, která fungovala jako zásobní sbírka dřevin pro sychrovský zámek.