Kromě toho, že byla otevřena nová Fakulta zdravotnických studií, která vznikla transformací z Ústavu zdravotnických studií, přibyly letos i nové obory. „Byl otevřen unikátní studijní program Nanotechnologie. Přihlášky univerzita přijímá do 17. října," potvrdila mluvčí Technické univerzity v Liberci (TUL) Jaroslava Kočárková.

Nový obor otevřela i Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická. „Jedná se o obor Vychovatelství navazující magisterské studium," doplnila Kočárková.

Ta také připomněla, že byla znovu udělena akreditace bakalářského studia v programu Sociální práce. Rozšířila možnosti studentů studovat magisterský program v oboru dějepis a občanská výchova.

Letos čeká univerzitu také několik významných investic. Nejvíce peněz pohltí rekonstrukce budovy C, která má rozpočet přes padesát milionů. Už teď univerzita plánuje opravy na další období. Rekonstrukce by se měla dočkat také budova E2, která by měla stát kolem 120 milionů. Probíhají také projektové práce na budově T. Jedním z velkých plánů je přemístit do kampusu univerzitní knihovnu.