„Objevitelka krásy" Adéla Anděla Bursová dává přednost intuitivnímu líčení.

Maskuje například liberecký revival Rammsteinů R+ Members Club. Výsledek její práce jste také mohli vidět na nedávné výstavě ButterFly, která hlásala: Kdokoliv může vypadat jako cokoliv. Tu vytvořila společně s fotografkou Silvií Lintimerovou.

V rozhovoru povídala o plesových a jarních trendech v make-upu.

SOUTĚŽ

Chcete se nalíčit podle jarních trendů?

Sephora a Liberecký deník pro čtenářky připravily soutěž o dva kosmetické balíčky, se kterými se nalíčíte podle nejnovějších jarních trendů.

Balíček obsahuje oční stíny Colorful se zrcadlovým efektem odstín Lunar Eclipse, báze pod oční stíny se třpytkami Glitterguard a tekutou rtěnku Rouge Infusion odstín Orange Elixír.

Soutěžní otázka: Kde v Liberci najdete prodejnu Sephora?

Správné odpovědi posílejte na emailovou adresu Hana.Langrova@denik.cz.

Nezapomeňte připsat své celé jméno a telefonní číslo, abychom Vás mohli v případě výhry kontaktovat.

Jaké jsou jarní trendy, dává se přednost spíše přirozenému vzhledu, nebo je moderní spíše silné líčení?

O trendech je těžké mluvit, protože budeme-li hledat, může být trend skoro cokoliv, avšak já se zaměřím na poslední Fashion Week. Aktuálně dává móda přednost nahému líčení s extravagantním detailem. Návrháři aktuálně milují oranžové rty, Shiseido předváděla krémové oční stíny v syté tmavé modré barvě. Dále to jsou bílá víčka s linkou nebo extravagantní oční linky, které s klasickými nemají příliš společného.

Určitě je rozdíl mezi plesovým, na party, nebo běžným nošením.

Rozdíl mezi plesovým a party je v dnešní době menší než dřív, spousty žen už na plesy nosí podobný outfit jako na party. Avšak klasický ples má svou eleganci, kapku luxusu a půvab. Rozdíl krom stylu je v produktech. U denního make-upu dbáme na to, aby zároveň o pleť pečoval, byl přirozený a rychlý. Avšak plesový make-up si může dovolit zdlouhavé líčení, výrazné a produkty, které se na denní nošení nehodí.

Takže shrňme ty nejoblíbenější aktuální trendy.

Jak jsem zmínila. Oranžová rtěnka, modré velmi výrazné stíny, bílé stíny s linkou, dramatické linky, linky ve stylu Cat-Eye a zářivá pleť.

To je docela divočina. Jak se tyto trendy aplikují v běžném životě?

Většinou pravidlem „zvýrazni jen jedno" neboli vyberte si buď výrazné oči, nebo rty. Myslím, že líčení má být zábava, a tak nemám problém s čímkoliv na komkoliv, ale klientky jsou raději při zemi. Oranžovou rtěnku může nahradit korálová, modré oční víčko zminimalizujte štětečkem jako linku nad Vaši klasickou černou linku. Bílý stín, si myslím, můžeme dovolit i běžně a na ples ho vyměnit za ten se zrcadlovým efektem. Hrajte si. Prosím!

Vizážistka Adéla Anděla BursováAdéla Anděla Bursová je vizážistka a maskérka. K líčení ji od malička vedla její matka, která jí již v hodně raných letech nezakazovala se líčit, dokonce vedla její ruku. K profi líčení jí dovedly zkušenosti s photomodelingem, během kterých se seznámila s několika fotografy, kterým začala líčit modelky. Velkým přelomem byla dlouhodobá spolupráce se Silvií Lintimerovou a menší spolupráce s dalšími fotografy na Liberecku a v Praze. Jako první vytvořila malou výstavu Čtyři roční období a o rok později výstavu Butterfly se Silvií Lintimerovou. Jako maskérka líčí liberecký revival Rammstein R+ Members Club a líčí finalistky na Miss Liberec 2014. Aktuálně pořádá vizážistické semináře, líčí na různá natáčení v Praze, píše články do internetového blogu Eagle live návrhářky Jarky Kašpar, spolupracuje se svatebními agenturami v Praze. Od září nastupuje vizážistka na obor Vlásenkář, maskér v Praze. Sama o sobě říká, že dělá „intuitivní líčení". Líčení pro ni není způsob jak přeměnit ženy, ale hra, jak je vyjádřit. Její FB stránky Make-AB oznamují: „Jsem objevitelka krásy!"

V poslední době je boom umělých řas. Ženy dávají přednost dojít si jednou za měsíc na výměnu než se každý den líčit řasenkou. Co si o tom myslíte?

Chápu je. Avšak moje zkušenosti jsou velmi negativní. V Liberci znám jen tři ženy, které to dělají opravdu kvalitně, často potkávám řasy slepené, zacuchané, špatné zvolené ke tvaru oka a tak dále. Udělat krásné řasy je opravdová věda a vyplácí se dát si záležet s výběrem studia.

Jak je to se očními stíny? Zdá se mi, že se střídají období, kdy jsou moderní.

Oční stíny jsou moderní více méně pořád. Mění se barva, lesk a mat a styl nanášení. Aktuálně kromě již zmíněných vyrazil Lancome s tmavě hnědým vystínovaným okem a na pohyblivém víčku zlatými glitry. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, doporučuji si pod okem přidržet ubrousek a pod glitry použít bázi, ať nevypadáte, že jste se v třpytkách vykoupala.

Co úprava obočí? Je teď modernější tenčí nebo tlustší? Barví se ještě?

Barví se dle libosti, tvar se volí dle celkového vzhledu obličeje, ale přednost má přirozené obočí.

Jak je to s make-upem a pudrem? Co pihy? Zakrývají je ženy?

Make-upy v dnešní době už dokážou být velmi lehké a krycí zároveň, schopné i nahradit pudr. Naopak i pudry už jsou minerální, fixační a jiné. Takže ženy s perfektní pletí již nemusí používat make-up. Má zkušenost je taková, že většinou pihaté slečny své pigmentové skvrnky nezakrývají a já osobně také nevidím důvod. Řeší to lehčí make-upy nebo tónovací krémy. Co však zmíním, že se dostává do povědomí veřejnosti, jsou podkladové báze. Je jich celá škála, avšak všechny mají společné to, že pomáhají fixovat make-up. Řeší slévání make-upu, mapování a další problémy. Všechny známe oční stín v jedné vrásce. To by se vám s dobrou oční bází nemělo stát!

Jaké jsou trendy v líčení pusy? Rtěnky, nebo lesk?

Oranžová, růžová, nude. To bych viděla jako top sezóny. Od čeho se upouští, jsou šílené lesky. Ne, že bychom je přestaly používat, avšak mají lehčí složení. Končí éra pusy oblepené vlasy. Hold kosmetický průmysl už pochopil, že s přeblýskanými rty pusu nedostaneme.

Co třeba konturka, maluje si ji ještě někdo?

Konturku bych nechala starším ženám, kterým se jinak rtěnka rozpíjí nebo pod dramatické rudé líčení. Jinak doporučím dlouhotrvající lesky a lehčí rtěnky. Syté barvy jsou super, ale pokud zvolíte lehčí složení, máte šanci vyzkoušet i odstíny, na které byste si v plné intenzitě netroufla.

Jak se díváte na doplňující líčení kamínky, třpytky, atd.

Plesy jsou tím výjimečné. Já osobně to miluji, mám ráda až maškarní! Kamínky, umělé řasy, třpytky, peříčka, krajky aj. Které se různě lepí jako doplněk make-upu.

Líčení očí

ZÁŘIVÉ OKO. Kombinace trendů v klasičtější variantě. Zářivé oční stíny, umělé řasy a intenzivní oční linka.

ZÁŘIVÉ OKO. Kombinace trendů v klasičtější variantě. Zářivé oční stíny, umělé řasy a intenzivní oční linka.

KOČIČÍ OČI. Linky ve stylu „Cat eye“ jsou nejnositelnější variantou z trendů očních linek pro rok 2014.

KOČIČÍ OČI. Linky ve stylu „Cat eye" jsou nejnositelnější variantou z trendů očních linek pro rok 2014.

MODRÁ VÍČKA. Extravagantní modrá se hodí především pro hnědooké ženy.

MODRÁ VÍČKA. Extravagantní modrá se hodí především pro hnědooké ženy.

Líčení rtů

NEBOJTE SE ORANŽOVÉ. Hitem, který stojí za to vyzkoušet, jsou oranžové rty. Možná budete překvapeni, tím, že Vám korálová rtěnka sluší.

NEBOJTE SE ORANŽOVÉ. Hitem, který stojí za to vyzkoušet, jsou oranžové rty. Možná budete překvapeni, tím, že Vám korálová rtěnka sluší.