Současní i bývalí zaměstnanci poukazují na nadměrný hluk ve fabrice na výrobu palivových nádrží TI Automotive, která sídlí v liberecké průmyslové zóně Sever. Měření, která jsou na papíře v pořádku, jsou podle nich zfalšovaná. Společnost se proti nařčení brání a tvrdí, že se jí chce někdo pomstít. Svůj názor na věc mají i nezávislí odboráři.

Bojí se o práci

Dělníci chtějí zůstat v anonymitě, kterou jim Deník zaručil. „Každý se bojí o práci. Máme dluhy, rodiny a práce se shání velice těžko," vysvětlili své důvody bývalí i současní zaměstnanci fabriky, která v Liberci funguje od roku 2011 a zaměstnává asi 85 lidí. „Největší hluk vydávají dva stroje. Jeden na starém projektu vedle sušičky nádrží, který tetuje na nádrže výrobní čísla a druhá mašina na novém projektu, kde se vyfukují trubky, hluk dělá unikající vzduch," popsali dělníci. Zároveň dodali, že ve chvíli, kdy v továrně probíhalo měření hluku specializovanou firmou, ředitel vypínal stroje podle potřeby. „Když měřili hluk, ředitel chodil s člověkem, který ho měřil, když ten zakroutil hlavou, tak šel vypnout stroje, všechno jsem sledoval," tvrdí dělník. Výsledky měření pak specializovaná firma předala hygienikům. „Protokol z měření vám poskytnout nemůžeme. Nicméně, mohu potvrdit, že od zaměstnanců TI Automotive dosud nepřišla žádná stížnost na nadměrný hluk," uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice pro Liberecký kraj Zuzana Balašová.

Co na to odbory?

Podle nezávislých odborářů by ale měl zaměstnavatel předložit všem zaměstnancům rozhodnutí s kulatým razítkem, které na základě podkladů od specializované firmy na měření hluku právě hygiena vydala. „Zákoník práce nařizuje, že zaměstnavatel musí s každým zaměstnancem zvlášť projít rozhodnutí hygieny, tedy pokud firma nemá své odbory a ty TI Automotive nemá," vysvětlil Milan Šubrt z Asociace samostatných odborů v Liberci. „Podstatné je, aby zaměstnanec věděl, co hygiena nařídila, třeba pauzu každé dvě hodiny, aby se sluchový aparát srovnal," dodal Šubrt.

Strach z vyhazovu Pokud se zaměstnancům něco nelíbí, mohou se obrátit na firemní nebo nezávislé odbory. „Chápu, že se lidé bojí jít se stížností přímo za zaměstnavatelem. Je to všude stejné. Bojí se o práci. Mohli by dostat výpověď. Pokud ale budou mlčet, pak bude zaměstnavatelům všechno neustále procházet," řekl nezávislý odborář Milan Šubrt.

Dělníci jsou si jisti, že nikdy žádné papíry z hygieny neviděli. „Se smlouvou jsme podepisovali jen dodatek o změně adresy, ale nic o hluku nebo o hygieně jsme nepodepsali ani neprobírali," uvedli shodně. Na to konto odboráři dělníkům vzkazují: „Pokud je tomu tak, pak se zaměstnavatel chová nekorektně. Zaměstnanci se na nás mohou obrátit. To víte, pauzy se firmám nehodí kvůli plnění plánu," doplnil odborář.

Ředitel liberecké TI Automotive považuje stížnosti svých lidí za nesmyslné. „Splňujeme všechny předpisy, jsme pod dohledem hygieny, všechny stroje jedou v rámci limitů. Nejsme rizikové pracoviště. Práce tady je zařazená ve druhé kategorii ze čtyř," sdělil ředitel TI Group Automotive Systems s.r.o. v Liberci František Wohlmann. Jenže, podle odboráře Šubrta druhá kategorie automaticky neznamená, že by hygiena nemohla nařídit zmiňované pauzy.

„Tam můžou být dodatky, které možná zaměstnavatel tají, aby nepřišel o čas a tím pádem o peníze," upozornil Šubrt.

Firma si trvá na svém. „Dělníci u nás nemají nařízená sluchátka právě proto, že mají práci ve druhé kategorii, ale mohou používat špunty do uší," doplnil Wohlmann. Podle něj firma v noci vydává hluk o síle 40 decibelů a povolených je 50. Jeho kolegyně reagovala na stížnosti dělníků takto: „Po lidské stránce je to šok. Ten přístup ze strany vedení vůči zaměstnancům je tady totiž velice přátelský, takže tomu nerozumím," řekla personalistka Dita Novotná.