„K nepřetržité výluce dochází kvůli opravě povrchu vozovky na zastávce Liberec – Šaldovo náměstí a křižovatky Masarykova – Vítězná,“ vysvětlila tisková mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou Martina Poršová.

Výluka začne platit od 19. listopadu 20.00 hodin do neděle 21. listopadu do doby ukončení provozu. Tramvajovou dopravu nahradí autobusy, které budou jezdit podle platných jízdních řádů.

Přestupní stanice mezi náhradní autobusovou dopravou do Lidových Sadů a tramvajovou dopravou do Horního Hanychova bude v ulici Fügnerova na tramvajové zastávce linek číslo 2 a 3 . Náhradní doprava bude vedena odklonem ulicemi Rumjancevova, Durychova a Vítězná. Zastávky Šaldovo náměstí, ulice 5.května a Průmyslová škola budou po dobu výluky zrušeny.

„Náhradní zastávkou ve směru na Lidové Sady bude Sokolská u zdi a Tržní náměstí u bazénu, ve směru do centra pak Tržní náměstí, náměstí Dr. Edvarda Beneše a Rumunská ulice u parku České spořitelny. Zastávka Muzeum – Výstaviště bude přemístěna o asi 100 metrů dál ve směru na Lidové sady,“ upřesnila Martina Poršová.

Po dobu výluky na tramvajové trati bude zastávka Šaldovo náměstí pro autobusové linky ve směru z centra zrušena. Náhradní zastávka pro linku číslo 12 bude náměstí Dr. Edvarda Beneše, pro linky číslo 13, 24, 26, 600 a 92 Sokolská most, pro linky číslo 14, 18, 25 a 93 Sokolská u zdi. Ve směru do centra bude zřízena náhradní zastávka v ulici Rumunská u parku České spořitelny.