Torpedo Vladimir - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

V průměrném fotbale byl Liberec do poločasu lepší. „Více jsme kombinovali a dostávali se také do šancí. Soupeř neměl nic, zkoušel štěstí jen z dálky,“ sdělil sekretář FC Jiří Neuman. První tutovku měl ve 28. minutě Štajner, který šel sám na bránu, ale ještě zbytečně hledal Vojtu. Za čtyři minuty dostal Štajner přihrávku od Holeňáka, obešel brankáře a bylo 1:0. „To byla hezká akce i koncovka,“ potvrdil sekretář. Další možnost měl po Štajnerově sklepnutí míče Vojta, ale mířil vedle.

Ve druhé půli byla hra Slovanu neurovnaná, také proto Rusové srovnali krok. V 80. měli Rusové možnost vyrovnat z penalty po ruce, naštěstí Trofimov dal do tyče. V závěru aktivní Štajner, který jako jediný odehrál celý zápas, nastřelil břevno, Nezmarova gólová dorážka byla ale z ofsajdu. Na druhé straně soupeř využil dlouhou přihrávku a vstřelil branku, ale opět to byla ofsajdová pozice.

Branka: 32. Štajner. Slovan I. půle: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Zieris, Fleišman - Krystan - Dočkal, Štajner, Vlasko, Sivrić - Vojta. II. půle: Hauzr - Zeman, Dejmek, Kelić, Janů - Vácha - Papoušek, Štajner, Martan, Breznaník - Nezmar.

Ve čtvrtek v 17 hodin přilétá výprava do Prahy a zítra je čeká opět trénování na stadionu U Nisy. V sobotu 19. února hraje Slovan proti Slavii Praha B - v Nymburce.