Sněm přitom neměl na programu žádné zásadnější body. Na programu měl volbu svého kandidáta do europarlamentu a zástupce za Liberecký kraj do celostátního výkonného výboru.

Spolu s oběma kandidáty na předsedu Občanské demokratické strany přijeli do města pod Ještědem také jejich spolustraníci Petr Gandalovič a Petr Nečas.

Na Liberecko zřejmě přijeli Topolánek i Bém „sondovat“ první možnou podporu pro své kandidatury na post předsedy ODS, ač oba tvrdili, že to není cílem jejich návštěvy. „Tento regionální sněm nebyl nominační, takže jsem těžko mohl zjistit, zda zde mám nějakou podporu, nicméně ODS libereckého regionu za mnou vždycky stála. Nevím, jak se kdo zachová na kongresu, nicméně snažím se přesvědčit členy ODS, že teď je třeba se semknout, třeba jasně identifikovat příčiny porážek. A v tom roce a půl, který nám zbývá, udělat takové kroky, nejen personální, ale i v naší politice, abychom ty příští volby mohli vyhrát,“ řekl v pátek večer v Liberci premiér Mirek Topolánek.

Pavel Bém diskutoval se svými spolustraníky z regionu Liberecka více než hodinu, ani on však nepovažoval podle svých slov svou návštěvu za cestu za získáním či nezískáním podpory.

„Bylo to pro mě zajímavé setkání. Především jsme hovořili o tom, co se nám povedlo či nepovedlo, co je potřeba změnit. Je to začátek dlouhé cesty, je nezbytné, aby ODS získala zpět své ztracené voliče,“ uvedl po setkání s libereckými členy ODS Bém.

Skokan při volbě propadl

Už bez Béma a Topolánka pak liberecký regionální sněm přistoupil k nominaci kandidáta do Evropského parlamentu. Za Liberecký kraj byl zvolen Eduard Kožušník, za lídra celé kandidátky byl v Libereckém kraji navržen Jan Zahradil. V Liberci také regionální sněm volil členy do výkonného výboru za Liberecký kraj. Tato volba napověděla, jakým směrem se zřejmě bude zdejší ODS ubírat. Zvoleni byli Jiří Kittner, primátor Liberce, a poslanec Zdeněk Mach.

Náhradníkem byl zvolen Petr Beitl. Jedním z navržených byl i odstupující hejtman Libereckého kraje Petr Skokan, který však zcela propadl a získal pouze mizivý počet ze šedesáti možných hlasů.

„Je třeba dodržovat zásady a ideje ODS, které Petr Skokan nedodržel. Na Českolipsku jako šéf oblastní ODS dopustil, aby na jedné radnici došlo ke spolupráci s KSČM a před volbami připustil referendum o radaru,“ okomentoval nezvolení Petra Skokana předseda regionálního sdružení ODS a předseda senátu Přemysl Sobotka.

Spojitost se Skokanovou sympatií k Topolánkovým oponentům však absolutně vyloučil. Podle vyjádření Petra Skokana delegáti sněmu svou volbou dali jasně najevo, že nesdílejí jeho názory.

Své nezvolení ovšem přičítá částečně i tomu, že se kloní spíše na stranu brojící proti současnému předsedovi strany Topolánkovi.