Do bakalářského studijního programu Textil totiž druhá nejstarší fakulta liberecké univerzity poprvé zařadí studijní obor Management obchodu s oděvy.

V rámci navazujícího magisterského studia navíc svojí nabídku rozšíří o nové studijní zaměření s názvem Design oděvního výrobku. Fakulta tak podle prorektora univerzity Zdeňka Kůse reaguje na zájem studentů a poptávku menších firem či obchodních řetězců na trhu práce.

„Je to logický krok reagující na obecnou situaci v textilním odvětví. V Evropě se klasických textilií a oděvů vyrábí stále méně a tento trend bude pokračovat. Obchodovat s oděvy se bude ale stále. Otevření těchto oborů jsme konzultovali s velkými oděvními i obchodními firmami. Potvrdili nám, že trh potřebuje ekonomicky vzdělané odborníky, kteří budou rozumět materiálům, módním trendům a také se ve světě domluví. Absolventi těchto oborů nebudou mít nouzi o kvalitní nabídky zaměstnání,“ řekl Deníku prorektor Zdeněk Kůs.

Zájemci o studium těchto oborů mohou své přihlášky podat do 11. srpna letošního roku. Zúčastní se tak druhého kola přijímacího řízení, které bylo vyhlášeno pro všechny studijní programy a obory textilní fakulty Technické univerzity v Liberci s výjimkou bakalářského oboru Textilní a oděvní návrhářství.

„Zájemcům o studium doporučujeme vybírat obory zabývající se textilními materiály, technickými textiliemi, netkanými textiliemi a nanovlákny. O kvalitní absolventy těchto oborů je na trhu práce stále velký zájem,“ dodal děkan textilní fakulty Aleš Linka.