V Libereckém kraji bylo v neděli nejtepleji v Hejnicích na Liberecku. Nový rekordní zápis 27,4 stupně Celsia pro tamní stanici je o pět stupňů vyšší než ten dosavadní z roku 2009. V Doksech a České Lípě se rekord pro dnešní den přepisoval po 63 letech. V roce 1961 bylo v Doksech 24,1 stupně, dnes 27,2 stupně a v České Lípě bylo dnes 27,1 stupně, předchozí maximum z roku 1961 bylo 23,8 stupně. S výjimkou hor bylo v Libereckém kraji "nejchladněji" v krajském Liberci, kde se dostala teplota na 25,2 stupně Celsia. "Na horách v tomto kraji bylo od 21 do 24 stupňů," uvedla Jana Ehertová z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V lese v liberecké lokalitě Kateřinky spadl při kácení na muže strom. Hasiči muže transportovali v těžkém terénu šestikolkou k sanitce.
Muže při kácení zavalil u Liberce strom. Hasiči ho na šestikolce vezli kilometr

Teplotní rekordy lze podle ní očekávat začátkem týdne před příchodem studené fronty. "Ochlazení bude citelné, o deset až 12 stupňů a ve čtvrtek ráno mohou být i přízemní mrazíky," dodala Ehertová. Už ve středu tak můžeme očekávat v Libereckém kraji nejvyšší denní teploty 11 až 15 stupňů, ve čtvrtek a pátek se pak vyšplhají maximálně na 19.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Lesní koupaliště se proměnilo v hnízdečko lásky. Hemží se to tu ropuchami

Zdroj: Taťjana Bernátková