Titul Znásilnění a jiné životní výhry vznikal postupně a vlastně náhodou. „Knihu jsem nepsala úmyslně. Na psychiatrii jsem si zaznamenávala své myšlenky, nálady a pocity do veršů,“ popisuje zárodky literárního počinu Pokštefelová. „Lidem se to líbilo, dokázali se s tím ztotožnit. Vydat knihu mi poradila jedna sestřička,“ pokračuje. Za necelé čtyři měsíce od prvního nápadu mělo vydání knihy jasnější obrysy. Karolína napsala rukopis, který následně nabídla vydavatelství.

Postavila si tým editorů a grafiků. Mladí autoři, kteří jdou na knižní trh poprvé, mají ale před sebou nejtěžší překážku – sehnat peněžní zdroje na financování. Karolína se proto rozhodla jít cestou crowdfundingové kampaně. Knihu nabízí přes internet v předprodeji. „Pokud si ji v předprodeji koupí dostatek lidí, může vyjít klasickým nákladem,“ popisuje postup autorka.

Pokud Karolína knihu vydá, výtěžek z prodeje půjde na dobrou věc. „Rozhodla jsem se podpořit organizaci Élektra. Pomáhá v dětství sexuálně zneužitým ženám i mužům,“ líčí.

Rozpohybujme mládež s tenisovou akademií TAJV!
Tenisová akademie TAJV zve na sportovní den do Frýdlantu. Bude na podzim

S následky zneužívání, kdy trpělo nejen tělo, ale především psychika často zrazená nejbližšími příbuznými, se oběti vyrovnávají celý život. „Potřebují hlavně odbornou psychologickou a psychiatrickou pomoc, která jim pomůže k návratu do normálního života. Jak sama vím, je to sakra těžké. A právě tato organizace jim s tím pomáhá,“ říká.

Cílovou částkou potřebnou k vydání knihy je 70 tisíc korun, zatím se vybralo 12 procent sumy. Projekt podpořila i Beáta Šrumová. „Mám štěstí, že jsem sama obětí zneužívání nebyla. Můj nejbližší člověk ale ano a vím, že to nepřebolí nikdy. Žít sám se sebou je pro oběti samotné těžké, ale pro partnery také. Je těžké se vyrovnat s peklem, kterým si milovaný člověk musel projít,“ myslí si Šrumová.

„Vše se dá zvládnout“

Sama autorka doufá, že i kniha bude nástrojem pomoci. „Kdysi bych byla za podobnou knihu sama vděčná. Vědět, že se špatné věci nestaly jen mně a že se dá všechno zvládnout,“ připomíná.

„Chci knihou dodat lidem naději, všem kteří prožívají těžká období. Ukázat jim, že na to nejsou sami. Jako jsem byla dřív já,“ uzavírá Karolína Pokštefelová.

Více o autorce, knize a podpoře jejího vydání se dozvíte na webových stránkách nakladatelství Pointa www.pointa.cz v sekci Podpoř knihu. Crowdfundingová kampaň končí za patnáct dní.