Začátek akce, která proběhne v areálu technických služeb na Erbenově ulici (zastávka Dolní Hanychov), je v deset hodin. Jak uvedla mluvčí technických služeb Markéta Šádková, den otevřených dveří pořádají poprvé.

„Lidé si budou moci speciální techniku doslova osahat. Statnější a odvážnější muži si budou moci vyzkoušet mytí komunikace hadicí, k němuž už je potřeba pořádné síly," upřesnila mluvčí.

Liberecké technické služby by ze dne otevřených dveří rády učinily tradiční záležitost. Jedním z lákadel může být podle mluvčí také představení nového zametacího vozu Scania se samosběrnou zametací nástavbou, stroj pro pokládku asfaltu,vybavení pro údržbu rychlostních komunikací, nové auto pro zimní údržbu a také speciální svahová sekačka. „Bez té se v Liberci neobejdeme," dodala mluvčí a doplnila, že lidé mohou do kabin velkých vozidel nahlédnout a nechat se v nich i vyfotit.

Technické služby myslely také na nejmenší návštěvníky, pro které bude připravený skákací hrad, soutěže, kolotoč nebo v současnosti populární malování na obličej. „O kulturní zpestření se postarají děti ze Základní umělecké školy Jabloňová," upozornila Šádková.

Zajištěno bude také občerstvení a každý účastník obdrží malou pozornost a lístek do tomboly. „Každou hodinu vylosujeme tři šťastné, kteří mohou vyhrát vyhlídkový let okolo Ještědu," prozradila Šádková na závěr.