Profesor, který přišel do Liberce v roce 1959 na umístěnku, byl zařazen do Ústavu pružnosti a pevnosti. Později vykonával funkci vedoucího ústavu a katedry matematiky. Devět let byl také děkanem fakulty strojní a od září 1985 do prosince 1990 rektorem Vysoké školy strojní a textilní v Liberci.

„Byl jedním z prvních lidí, které jsem na začátku svojí liberecké kariéry potkal. Již tehdy patřil k našim kapacitám a přesto se choval vlídně, laskavě a velmi vstřícně. Patří k lidem, kteří si za svoji práci, odbornost i lidskost zaslouží obdiv a úctu. O tom svědčí mimo jiné i fakt, že byl jediným předlistopadovým českým rektorem, který mohl vykonávat svoji funkci i po listopadu 1989. Je mi ctí, že mu mohu za všechno poděkovat,“ řekl Deníku rektor Technické univerzity Vojtěch Konopa.

Za dlouholetou práci poděkoval Bohuslavu Střížovi také současný děkan fakulty strojní Petr Louda, který dodnes považuje Bohuslava Stříže za jednoho ze svých nejlepších pedagogů. „Podepisoval můj index, když jsem nastupoval i diplom. Jako studenti jsme na jeho přednášky chodili rádi. Přednášel z patra, ale s ohromným zápalem a chutí, a také velmi srozumitelně,“ zavzpomínal během slavnostní chvíle děkan.