Studentům se představily univerzitní spolky a zájemci si mohli vyzkoušet celou řadu aktivit. Nechyběly ani soutěže a občerstvení. O hudební program se postaraly kapely TULBand, Potomek, Meredith Hunter či Roadkill Souls. Hvězdou večera byl liberecký rodák a rapper Paulie Garand.

Letos poprvé také na základě Memorandu o spolupráci došlo k propojení mezinárodního festivalu sportovních filmů Sportfilm a liberecké univerzity. Večer se v aule budovy G uskutečnil galavečer spojený s předáváním cen vítězným filmům. „Jsme nadšení ze spolupráce této akce s naší univerzitou, a zejména s katedrou tělovýchovy a sportu. Naši studenti budou vypomáhat na akcích Sportfilmu v průběhu celého roku a zapojí se i po tvůrčí stránce,“ okomentoval spolupráci rektor univerzity Miroslav Brzezina.

Součástí festivalového dne na TUL byla také konference Mental Health. Moderoval ji sportovní komentátor Jakub Bažant a mikrofonu se mezi jinými chopili kouč vrcholových sportovců Marián Jelínek, horolezkyně Klára Kolouchová či dvojnásobný skikrosový mistr světa Tomáš Kraus.