O pole, louky, les, rybník i zemědělskou usedlost na celkové ploše 160 hektarů mělo zájem sedm investorů. Pozemky se nakonec vydražily za bezmála 16 milionů korun.

„Koupený balík pozemků zahrnuje pět lokalit, na kterých se mohou stavět větrné elektrárny. I proto šel investor s cenou ještě výš,“ uvedl liberecký právník Igor Dostalík, který vítěznou firmu zastupoval. Podle jeho slov by mělo jít o velký projekt.

Podle starostky Višňové je však ke stavbě větrné elektrárny nutná změna územního plánu. „Je to běh na dlouhou trať, nový územní plán totiž vznikne až v roce 2015,“ řekla Deníku starostka Marie Matušková. Zda obec na projekt přistoupí je zatím nejasné. „Asi bychom si nechtěli nechat zastožárovat celou vesnici,“ podotkla starostka s tím, že důležitý bude názor lidí, kteří budou v blízkosti větrníků žít.

Pozemky jsou pozůstalostí bývalého vlivného podnikatele Petra Wintera, který si již šest let odpykává trest za podvody v Německu. Ten do své usedlosti investoval miliony. Dnes jsou z domů ruiny a pozemky už léta leží ladem.

Poslední technoparty se na místě uskutečnila loni v srpnu, kdy tam dorazily dvě tisícovky mladých lidí. Vrchol však místní zažili v roce 2002, kdy na osmidenní nonstop party dorazilo přes deset tisíc technařů.