Bejby nebude sedět v koutě. Touto legendární hláškou z filmu Hříšný tanec se inspiroval i mladý talentovaný muž ze severu Čech, který žije tancem a chce své zkušenosti předávat i dalším. Ondřej Bohata se narodil v Litoměřicích, vřelý vztah má ale také k Liberecku, odkud pochází část jeho rodiny. S tancem začínal ve skupině DMC Revolution Litoměřice a dodnes na tuto zkušenost vzpomíná v dobrém. Díky lektorům se naučil ty nejdůležitější a nejpotřebnější taneční základy a poznal skvělou partu lidí a tanečníků.

„Nakonec jsem se dostal do zlomu, kdy jsem opustil taneční školu a zkusil své štěstí v hlavním městě. A ono to vyšlo. O týden později jsem doma v jedné ruce držel přijetí ke studiu na vysoké škole a v druhé smlouvu na první muzikál,“ popsal začátky.

Chystá kurzy

Jelikož se mu na divadelních prknech daří, rozhodl se v Litoměřicích založit vysněnou taneční skupinu s názvem Richiess Dance Company. Funguje od února letošního roku a v září proběhne nábor do tří tanečních kurzů. „Kurz Richiess Basic je určený začátečníkům ve věku 1624 let, kde si osvojí základy hip-hopu, Mtv dance a Ladies dance. Stejný kurz bude i v Praze. A nejvíce se těším na Richiess Yummy Mummies pro ženy od 25 výše,“ nastínil Ondřej Bohata.

3 bradavky.
ANKETA: Zaostřeno na krásu Jizerských hor. Pomozte vybrat tu nejlepší fotografii

Tanec představuje ideální prostředek pro hubnutí či udržování postavy. Ale jen o tom kurz Yummy Mummies není. „Ženy často pod vlivem povinností doma a v práci zapomínají na čas pro sebe. A právě díky tanečním hodinám ho získají a zase si začnou připadat sexy,“ podotkl.

Sám vystudoval střední pedagogickou školu a má za sebou řadu workshopů, kde získal praxi s vedením kolektivu a učením. „Pro mě jsou hlavní moji tanečníci. Těší mě, když odcházejí domů zničení, upocení a unavení, ale s úsměvem na tváři a hlásí: Ahoj Ondro, tak zase ve středu,“ doplnil.

Vzpomíná na Liberec

I když působí v Praze, s rodným severem vazby nepřetrhal. Velice rád má i Liberecký kraj. „Mamka v Liberci vystudovala, tak nás sem v rámci nostalgie brala na výlety, například do zoo či na procházky po krásném centru města. Na Liberci se mi líbí široké možnosti sportovního vyžití,“ dodal tanečník.

Ačkoli má na sociálních sítích pár tisícovek sledujících, za influencera se nepovažuje. „Fenomén dokonalosti je velice vtipný. Myslím si, že pokud tyto sítě budou stavěny na tomto principu i v budoucnosti, tak se budeme muset smířit s tím, že lidé nebudou už nikdy spokojení, šťastní a budou hledat stále nové a dokonalejší věci,“ zamyslel se.

Kombinace rozhledny a telekomunikační věže vznikla v roce 2006. Název nese podle nedalekého pramene.
Rozhledny v Libereckém kraji lákají turisty. Přibližují je regionální knihy

Jako umělce se ho dotkla epidemie koronaviru a „upoutala“ ho ke gauči a malířskému stojanu. „Byl jsem zvyklý každý víkend tancovat na divadelních prknech, ve všední dny trénovat, choreografovat a být stále v pohybu. A najednou přišla stopka,“ řekl Bohata, který volný čas trávil malováním a hraním her na PlayStationu. Poté se věnoval přípravě letních dětských táborů, které aktuálně startují. „Naštěstí jsem měl finanční rezervu, ale pokles příjmů jsem pocítil na vlastní kůži. Doufám, že teď už to bude jen lepší,“ podotkl.

Těší se na ples upírů

Aktuálně ho mohou diváci vidět v opusech jako Čarodějka, Krysař a Galileo. V listopadu proběhne posunutá premiéra muzikálu Děti ráje. „Také připravuji taneční muzikálové tábory a získal jsem smlouvu na účast v pokračování Plesu upírů, na to se opravdu těším,“ netajil nadšení tanečník.

„Spíše než plány tomu říkám sny. Přál bych si připravit choreografii pro opravdu velký projekt, ať už by šlo o muzikál či taneční show. A v neposlední řadě si přeji, aby se skvadra Richiess Dance Company hezky rozrůstala,“ uzavřel.