Obraz Světlonošek měří na výšku 17,5 metrů a celkem pokrývá téměř 200 metru čtverečních zdí skláren. Na jeho tvorbu bylo třeba celkem 210 sprejů a dva umělci ze studia _Stroy jeho tvorbou strávili 61 hodin. Díky využití moderních technologií to je jeden z nejrychleji namalovaných takto rozsáhlých murálů.

„Je to zatím náš dosavadní největší murál. Zvoleným motivem Světlonošek jsme chtěli propojit tvorbu Preciosa Lighting s krajinou a přírodou Lužických hor. Ty vystihuje velká rozmanitost zelených odstínů sprejů připomínajících lesy, z nichž každý měl svoje přesné umístění v díle," vysvětluje Jiří Hořavka, art director studia _Stroy.

Světlonošky nejsou jediným murálem, který liberečtí umělci v Křišťálovém údolí vytvořili. Na fasádě domu ve Františkovské ulici v Liberci mohou lidé od jara obdivovat skleněného draka chrlícího oheň, kterým si taví svůj třpytivý ocas. Tato malba na budově Preciosy odkazuje na to, že sklo je věčné, a její tvorba trvala tři dny.

V Kamenickém Šenově má výroba křišťálových lustrů a svítidel bezmála třísetletou tradici. Preciosa Lighting, která je jejich největším českým výrobcem, je součástí sklářské a bižuterní skupiny Preciosa, která v Česku zaměstnává téměř 4000 lidí. Originální světelné instalace pro komerční projekty i soukromé rezidence dodává firma do celého světa od Severní Ameriky přes Blízký východ až po Asii.