Pokud vám však rodinný rozpočet takovou investici nedovolí, nezoufejte. V nabídce jsou i podstatně levnější varianty, a to jak umělohmotné, tak i ty pro milovníky živé klasiky.

Jak supermarket OBI, tak i Baumax přichystal pro zákazníky do prodeje obrovské množství druhů stromků tak, aby si mohl vybrat opravdu každý.

Podle informací Jarmily Velenské z OBI nabízí prodejna ze živých stromků normandské jedle ve velikostech od jednoho metru až do výšky 220 centimetrů. „Ty nejmenší u nás zákazníci pořídí za 259 korun, střední za 349 a nejvyšší pako stovku dráž,“ upřenila Jarmila Velenská. Průměrně vysoký zdobený umělohmotný pak vyjde na necelých pět stovek. „V nabídce máme i stále oblíbenější strom v květináči. Prodáváme 1,2 metrů vysoké smrčky za 199 korun,“ doplnila Velenská.

Baumax letos vsadil ze živých stromků na kanadskou jedli a rověnž kontejnerové smrčky. „Cena jedlí se podle velikosti pohybuje v rozmezí od tří set do devíti set korun a smrčky v kontejnerech prodáváme za pět set korun,“ vyčíslila Marta Frenzelová z Baumaxu.

I zde si zákazníci mohou vybrat z množství umělohmotných stromků, a to mezi jedlí, smrkem nebo borovicí, ozdobené i neozdobené. „Dnes už máme i mezi umělohmotnými stromky kousky, které vypadají jako živé a třeba i přirozeně zasněžené,“ doplnila Marta Frenzelová s tím, že u nich dosahuje nejvyšší umělohmotný stromeček výšky dva apůl metru a zákazníkův může být za devět tisíc.

„Já a moje rodina upřednostňujeme voňavou klasiku, takže kupujeme živý smrček. Jsem ochotná za něj zaplatit tak tři až čtyři stovky,“ uvedla Alena Malá z Chrastavy.