Jan Rázek a Jan Wagner nastoupili proti sedmi dvoučlenným týmům z České republiky a proti jednomu týmu ze Slovenska. Všechny týmy měly dva totožné úkoly, rekonstrukci čalounění křesla ze 60.let a vázání sedadla klasickou technologií. Toto vázání je svým provedením, při kterém jsou vázány různé typy a výšky tlačných pružin považováno za tradiční a velmi ceněnou čalounickou techniku.

Jan Rázek a Jan Wagner.Kvalita čalounění je u nábytku zásadní, jelikož přímo ovlivňuje pohodlí při sezení nebo ležení. Ke svému úspěchu oba výherci dodávají: „I přes zdatnost soutěžících z konkurenčních škol jsme zvládli zadané úkoly v nejlepším čase a kvalitě. Děkujeme škole za to, že nás nominovala a po odborné stránce výborně připravila“.

Filip Janáček se na mistrovství nominoval po výhře regionálního kola Ústeckého a Libereckého kraje v rámci celostátní profesní soutěže oboru Truhlář. S úkolem vypracování držáku na víno si hravě poradil a odměnou za úspěch mu byl postup na mistrovství ČR v Brně. „Na mistrovství nás bylo 14 soutěžících. Obdrželi jsme výkresovou dokumentaci a měli jsme časový limit 4 hodiny na vypracování výrobku.“ upřesňuje Filip Janáček detaily průběhu brněnského mistrovství. Za svoji práci získal páté místo, které je vzhledem k velké konkurenci dobrým umístěním.