„Díky dotaci se studenti naší školy budou moc naučit například provozovat robota,“ informoval Deník autor projektu Jaroslav Semerád.

Z další části grantu bude podle něj dále financován panel, který bude simulovat radiofrekvenční systém pro řízení budov. „Díky tomuto projektu se zejména praktické části vyučování rozšíří o nové a zajímavé úlohy,“ dodal také ředitel liberecké průmyslovky Josef Šorm.

Škola si této podpory velmi váží a doufá, že přízeň Nadace ČEZ ji bude zachována i do budoucnosti. „Ostatně celá řada absolventů u ČEZ pracuje a dá se předpokládat, že i někteří příští pracovat budou,“ podotkl ředitel Průmyslové školy strojní a elektrotechnické.

Nejedná se o první podporu od této nadace, ale v pořadí již čtvrtou. Za několik posledních let škola získal přibližně jeden milion osmset tisíc korun. Všechny peníze byly investovány do technického vybavení školy, do oboru elektrotechnika.

Například díky loňské dotaci se ve škole podařilo zřídit nové pracoviště elektrických pohonů. Na novém zařízení, které řídí počítač, je možné simulovat různé typy zátěží a zjišťovat vlastnosti pohonné jednotky s asynchronním motorem řízeným měničem kmitočtu.

Minulý čtvrtek předal zástupci školy šek na darovanou částku generální ředitel ČEZ distribuce Josef Holub. Společnost ČEZ rozdělila mezi dvanáct severočeských organizací více než čtyři miliony korun. Další obdarovanou organizací je například liberecká Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené.