Informaci potvrdil ředitel odboru komunikace společnosti Aleš Ondrůj.

Student Agency express provozuje na lince Liberec – Praha přibližně 20 spojů v každém směru. Na příjezdu do Liberce zastavují všechny autobusy jak u terminálu MHD Fügnerova v centru Liberce, tak na autobusovém nádraží.

"Za rok 2011 linka vykázala nárůst počtu cestujících přibližně ve výši 5,5 procent," uvedl Aleš Ondrůj. Už na konci loňského roku společnost avizovala, že zatímco zdraží jízdenky u dálkových spojů v jiných částech republiky, v Liberci ponechá jízdné na stejné úrovni jako v roce 2011. Nyní ale jízdenky na pevné datum snižuje o pětikorunu.

Důvod zlevnění jízdného společnost neprozradila. Lze jen spekulovat, že za tímto krokem může stát konkurenční boj.

Podnik se v Liberci proslavil v roce 2005, když vozil do Prahy cestující jen za jednu korunu. Tehdy tím Student Agency protestovala proti tomu, že ji bránilo ČSAD Liberec, které provozovalo linku Liberec - Praha za přispění dotací od kraje a obhospodařovalo tak autobusové nádraží, nabírat cestující na autobusovém nádraží v Liberci.

ČSAD dokonce tenkrát u vjezdu na nádraží postavilo závoru. Jančurova Student Agency tehdy spor o nádraží vyhrála a postupně z trasy Liberec - Praha vytlačila své konkurenty.

Od roku 2009 vozí cestující do Prahy také zdejší Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Dopravní podnik navýšil od Nového roku cenu základního jízdného na 85 korun, tedy na stejnou sumu, kam se nyní po zlevnění dostala Student Agency.