Cena nebyla dlouhodobě nastavena reálně," řekl Aleš Ondrůj, ředitel komunikace Student Agency. Podle něho došlo k narovnání cen právě až lednovým zvýšením jízdného.

Vyšší cenu jízdenek způsobilo hlavně zvýšení daně z přidané hodnoty o jedno procento. „Změna sazby se každému promítne do nákladů a stejně, jako to již udělali jiní dopravci, musí i Student Agency v této souvislosti upravit mírně ceny jízdného," popsala Ivana Kašická, obchodní ředitelka autobusové dopravy Student Agency a dodává: „Rozhodli jsme se pro minimální možné navýšení. Většinou o pět korun, a to jen u vybraných linek."

Zatímco třeba na lince Praha Brno se cena nemění, v Liberci dáte za lístek do Prahy pětadevadesát korun. Za kreditovou jízdenku zaplatíte o patnáct korun méně.

Student Agency od ledna zdražila jízdné na dvanácti linkách. Na čtyřech zůstává jízdné stejné.

Od ledna navíc získalo Student Agency na lince do Prahy monopol. Zatímco ještě před týdnem mohl společnosti Radima Jančury konkurovat liberecký dopravní podnik, od ledna už na pravidelné lince do hlavního města jezdí pouze jediná společnost.

„V návaznosti na to došlo od začátku ledna k posílení spojů. Další fáze posilování je naplánována na polovinu ledna," doplnil Aleš Ondrůj. Podle něho se v současnosti jedná asi o šest spojů navíc. Zachován zůstane i počet snížených autobusů, které si Student Agency bude pronajímat od Dopravního podniku měst Liberec a Jablonec nad Nisou.

„Žlutí" navíc od ledna posílili svou flotilu autobusů o nové kusy. „Dvacet z nich již nyní spojuje Prahu s Brnem, sedm jich bude zajíždět do rakouské metropole, šest do Liberce, čtyři do Londýna a Švýcarska a po dvou do Bratislavy a Itálie," dodala Kašická.