Také ve zdejší moštárně jedou naplno. „Jo, už tu nocují,“ odpovídá Kučera na otázku, zda lidé začínají vozit jablka, kterými jsou obsypány stromy i příkopy u silnic. „Přijedou večer s vozíkem jablek, přenocují na karimatkách, aby byli na řadě hned, jak ráno začínáme,“ vysvětluje.

V Křižanech totiž moštují jablka systémem tvoje jablka, tvůj mošt. Lidé si odtud odvážejí chutné a zdravé mošty z vlastních jablek. „Kvůli tomu sem jezdí lidé až z Pardubicka,“ vysvětluje Stanislav Kučera. „A pálit sem jezdí nejen lidé z kraje, ale třeba až z Ústí nebo Krkonoš,“ dodává.

Napilno teď mají i v další vyhlášené moštovně, v Lažanech u Pěnčína. Tady se zatím na rozdíl od Křižan fronty netvoří. „Je to tím, že tu jablka vykupujeme a lidé si mohou koupit náš mošt, ale nečekají na šťávu z vlastních jablek. To si mohou dovolit ty menší, my jsme ale velká moštovna,“ vysvětluje Ilona Klímová z obchodního oddělení.

I když tu jedou ve velkém, na výsledku to vidět není. O hromadách ovoce tu mluví jako o „jablíčkách“ a na pásu před lisem pečlivě kontrolují, zda se do něj nedostanou nahnilé kusy. „Možná tam bude nějaký červík, do jablek nevlezete, ale je to známka, že v nich není žádná chemie. Červi jsou vybíraví,“ směje se.

Kilo jablek tu vykupují za korunu padesát. „Když si u nás koupí mošt, dostanou za kilo koruny dvě,“ popisuje ceny Klímová, podle níž převažují lidé s ovocem z vlastních zahrad. „Sběračů“, kteří si v alejích podél cest přilepšují sběrem a prodejem padaných jablek, je podle ní pomálu.

Vzhledem k tomu, že cesty v Podještědí jsou lemovány osypanými stromy, je to až s podivem. „Divím se, že těch lidí není víc. Tady u nás nikoho, kdo si chce posbírat nebo natrhat jablka na obecním, určitě nevyženeme,“ připojuje se starosta Českého Dubu Jiří Miler.