Soutěž Modelium je určena pro mladé středoškolské talenty, kteří se specializují na stavebnictví. Soutěž tak dává prostor rozvíjet tvůrčí a technické dovednosti studentů. Letošní 16. ročník soutěže má téma “Plovoucí město”, snaží se tak inspirovat k vytvoření inovativních stavebních objektů v souladu s udržitelným prostředím. Přičemž materiál, ze kterého mají stavby být sestavené je vlnitá lepenka.

Do soutěže se přihlásilo celkem 28 škol z České republiky a 10 škol ze Slovenska. Výsledky soutěžních týmů bude nyní posuzovat odborná porota. Ta bude hodnotit mimo zmíněnou udržitelnost také originalitu, kreativitu a realizovatelnost projektů. Šest nejlepších pak postoupí do národních kol.

České finále proběhne v pondělí 10. června, finále na Slovensku se uskuteční ve středu 12. června. Mezinárodní superfinále následně proběhne v Ostravě, v úterý 25. června.

Z národních finálových kol pak osm nejlepších týmů zamíří do mezinárodního superfinále v Ostravě, které proběhne v úterý 25. června.

Pořadatelem a generálním partnerem soutěže Modelium je stavební skupina HSF System. Hlavním partnerem soutěže je developerská skupina ANTRACIT. Produktovým partnerem je český Svaz výrobců vlnitých lepenek.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Velké hokejové finále zvedlo národ ze židlí. Takhle fandil Liberec

Fandění českým hokejistům v boji o vysněné zlato. | Video: Jiří Louda