Základem každého vánočního cukroví je linecké těsto, které různě obměňují, ať už se jedná o klasiku, kakaové, kávové či oříškové. Po vyválení těsta vykrajují různé tvary, které následně plní a zdobí. „Vše děláme ručně, máme vlastní léty prověřené receptury. Studenti si tak osvojí hned od začátku studia práci s těstem, k tomu je právě to linecké ideální,“ řekla Deníku učitelka odborného výcviku Radka Cejnarová.

Cukroví slepují různými náplněmi od linecké marmelády přes ořechovou a kokosovou náplň až po nugetu. Rohlíčky a taštičky obalují v moučkovém cukru, pro zdobení využívají i mandlovou hmotu, ze které vykrajují ozdoby. Hotovo musí mít do poloviny prosince. „Někomu jde lépe práce s těstem, jiný zase raději zdobí,“ podotkla další učitelka odborného výcviku Dagmar Pelcová s tím, že během přípravy na advent napečou až 300 kilogramů vánočního cukroví.

Studenti oboru cukrář na Střední škole gastronomie a služeb už od listopadu pečou cukroví.Studenti oboru cukrář na Střední škole gastronomie a služeb už od listopadu pečou cukroví.Zdroj: Deník/Jiří LoudaMezi studenty nechyběla Natálie Hřebenová, která je nyní ve třetím ročníku. Jelikož je její matka cukrářka, měla s pečením zkušenosti ještě před nástupem na střední školu. Jak sama přiznala, po vystudování by v oboru ráda zůstala. „Blízké mi je zdobení, ale pečení mě baví celkově. Z cukroví mám nejraději linecké,“ podotkla studentka.

Jak poznamenal ředitel školy Zdeněk Šlaich, zájem o jejich cukroví je veliký, ale nemají na to kapacitu. Přesto o něj zákazníci nepřijdou, jelikož po pokrytí objednávek zbylé putuje do školní prodejny a i letos se na něj mohou zákazníci těšit.

„Obecně je o cukrářské výrobky velký zájem. Zákazníci si u nás objednávají chlebíčky a obdobné občerstvení na různé rauty a večírky,“ upřesnil ředitel s tím, že o cukrařinu je mezi mladými lidmi zájem a nemají problém naplnit třídy. „Naším cílem není podnikat, ale připravit žáky tak, aby dělali produktivní práci a vyzkoušeli si vše na vlastní kůži."

Vánoční hvězdy vypěstované studenty Střední odborné školy v Liberci.
Liberečtí studenti vypěstovali symbol začátku adventu. Hvězdy jdou na dračku

Na druhou polovinu prosince plánují ve školní restauraci vánoční menu, které se bude skládat hlavně z ryb a doplní ho cukrářské výrobky. Předvánoční čas je náročný převážně pro studenty gastronomie, jelikož se v restauraci konají různá společenská setkání. „Napilno mají i kosmetičky a kadeřnice. Jejich služeb využívají ženy, které se chystají na plesy a vánoční večírky,“ dodal Zdeněk Šlaich.

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!