Díky bohaté sněhové nadílce a teplotním podmínkám, které nahrávaly v minulých týdnech umělému zasněžování, je v provozu většina vleků a lanovek, dráhy pro běžkaře jsou upravené.

Výjimkou je omezení na Ještědu, kde kvůli přípravám na blížící se MS 2009 uzavřeli část areálu, konkrétně se zastavil vlek na F 10, takže lyžaři se budou muset na čas obejít bez večerního lyžování. Zároveň je mimo provoz i lanovka na Černý vrch, takže není možné sjíždět sjezdovku Liberecká.

Ostatní vleky a lanovky v ještědském areálu v provozu zůstaly a zůstanou po celou sezonu, kdy to sněhové podmínky dovolí. Lyžaři se tak mohou prohánět po Skalce, Starých a Nových Pláních a ti méně zdatní mohou začínat na Bucharce. Sjezdovky jsou upravené s dostatkem sněhu, jen na Skalce vás v odpoledních hodinách mohou nemile zaskočit ledové plotny.

V provozu je již i vlek v Hodkovicích – Záskalích, kde jsou však odkázáni na přírodní sníh, takže podmínky jsou o něco horší. Svahy jsou však ideální pro rodinné lyžování, navíc výhodou je zatím poměrně nízká návštěvnost, takže se rozhodně nečeká na vlek ve frontě. Kromě toho vás pak v místním občerstvení mohou překvapit ceny. Například čaj s citronem za 6 korun asi v dnešní době hned tak někde neuvidíte. Nevýhodou je, že prozatím je v provozu pouze o víkendu, od příštího pátku však již bude fungovat každý den, jako je tomu v ostatních střediscích.

V Bedřichově na Maliníku jsou v provozu všechny vleky, jak červená, tak i modrá sjezdovka jsou upravené s velmi dobrými sněhovými podmínkami.
Liberečákům se vyplatí zajet i dál, do Hrabušic, a využívat areálu Severák. I zde se na sezonu velmi dobře připravili a v nabídce jsou všechny sjezdovky. Každý z lyžařů si může vybrat kopec podle svých možností.

Ve všech střediscích jsou k dispozici bezplatná parkoviště, na kterých můžete odstavit svá auta. Doporučujeme jich využít už proto, že strážníci, kteří pokutují špatně odstavená auta, bývají nemilosrdní. Budiž jim ke cti, že to dělají především z toho důvodu, aby zajistili v lyžařských střediscích hladký provoz na silnicích.

Zároveň ve všech střediscích najdete i dostatek restaurací a občerstvovacích stánků vcelku s rozumnými cenami. „Stihla už jsem letos vyzkoušet téměř všechny sjezdovky a těžko říct, kde je to nejlepší. Každé středisko má svoje nej, takže to střídám a doporučuji to všem,“ uvedla Jana Konečná z Liberce.

Ceny permanentek na Liberecku

Místo / Celodenní / Odpolední / od 12 hodin

JEŠTĚD 430 Kč / 290 Kč (děti do 14O cm) 330 Kč /230 Kč
držitelé městské karty sleva 50 Kč, senioři nad 65 let 20 procent

BEDŘICHOV 280 Kč / 170 Kč (děti do 12 let) 220 Kč / 130 Kč

SEVERÁK 280 Kč / 170 Kč (děti do 12 let) 220 Kč / 130 Kč
permanentky zakoupené v Bedřichově platí i na Severáku a naopak

HODKOVICE 200 Kč / 120 Kč (děti do 15 let) 120 Kč / 60 Kč
senioři nad 65 let stejně jako děti do 15 let, odpolední od 12:30 hodin