Především vyšší bezečí pro lidi procházející spodním centrem města pod Ještědem. Tak vnímají Liberečané novou mobilní služebnu městské policie, která bude stávat ve Fügnerově ulici.
„Je fajn, že tu budou strážníci k dispozici. Kolikrát se tu povalují pochybné existence a myslím, že odsud zmizí, když zde uvidí městskou policii,“ myslí si Petr Kropáček z Liberce. Další z oslovených, Tereza Janků, pak dodává, že podle jejího názoru se podaří omezit i drobné krádeže, protože kapesní zlodějíčci si dají pozor, pokud budou vědět, že v bezprostřední blízkosti sídlí uniformované hlídky.


„Kromě toho si určitě i spousta řidičů rozmyslí, jestli neoprávněně vjede do pěší zóny, jak tomu běžně bývá,“ dodává Janků.
A s jakým cílem zde Městská policie Liberec mobilní služebnu v podobě vybaveného Volkswagenu Caravelle zřídila? Do přání a představ občanů se trefila.


Mobilní okrsek


„Cílem je, aby se služební vozidlo stalo jakýmsi mobilním okrskem v prostoru Fügnerovy ulice, v blízkosti terminálu MHD a také obchodního domu Fórum. Strážníci zde budou dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost osob a majetku a kromě preventivního významu bude tato služebna zároveň sloužit jako další „informační centrum“ městské policie,“ vysvětluje Daniela Bušková, tisková mluvčí libereckých strážníků. Jak upřesnila, vozidlo zde bude spolu s hlídkou strážníků umístěno vždy na několik hodin denně, aby strážníci pokryli nejrizikovější dobu.


„Využití mobilní služebny však bude širší a kromě umístění v této lokalitě ji MP Liberec bude využívat také při dohledu na větší akce, které se ve městě dějí a také v rámci dalších preventivních projektů, které pořádá,“ zmínila další možnosti vozidla Bušková.


Mobilní služebna se standardní policejní výbavou obohacenou o notebook, tiskárnu, lékárnický kufřík s defibrilátorem, informačními materiály, ale také například miskou na vodu pro psy. Do budoucna k lékařskému vybavení přibude i defibrilátor.