V sobotu 800 lyžařů a dnes okolo tisícovky přijelo do oblíbeného krkonošského střediska Rokytnice nad Jizerou. "První lyžařský víkend v roce 2016 tak dopadl nad očekávání dobře," řekl ředitel Spartaku Rokytnice Michal Kopecký. V areálu se intenzivně zasněžuje a rozšiřují se plochy pro zimní radovánky. "Dnes jsme spustili dětský vlek, pokud nám počasí vydrží, dokončíme zasněžení celé spodní části areálu," řekl Kopecký.

Mimo provoz zatím zůstává horní třetina střediska, která už leží v první zóně národního parku. "Tam se totiž nesmí zasněžovat a na přírodní sníh zatím marně čekáme," uvedl Kopecký.

Stovky lidí se vystřídaly o víkendu na libereckém Ještědu. "Podmínky jsou výborné, sněhu je dost. Máme v provozu jednu sjezdovku ráno i večer, do dvou dnů připravíme další a třetí by mohla být k dispozici o příštím víkendu," popsal vedoucí střediska Jan Svatoš. Za oba dny byla návštěvnost podle něj zhruba tisícovka lyžařů.

Technického sněhu si lidé užívali také v Rejdicích. "Je tu minus osm stupňů, takže podmínky jsou dobré, sjezdovku dvakrát denně upravuje rolba, nikde nejsou žádné plotny, takže lyžaři byli spokojeni," řekl majitel areálu Martin Martínek. Do střediska už přijely dvě školy a chystají se další.