Připravilo ho však ještě předchozí vedení města v čele s Jiřím Kittnerem (ODS). Od té doby se už primátorský ples pod Ještědem neuskutečnil. Nový primátor Tibor Batthyány (ANO 2011) by ale tradici rád obnovil. „Uvažujeme o tom, že bychom vzkřísili Ples primátora. V této plesové sezoně to už zcela jistě nestihneme, ale rádi bychom tradici pořádání Plesů primátora obnovili příští rok," řekl Batthyány.

Lednový benefiční koncert libereckého primátora a pak jeho ples bývaly ještě za Kittnera prestižní záležitostí. Výtěžek obou akcí, který dosahoval až 200 000 korun, byl tradičně určen na dobročinné účely.

V sousedním Jablonci o městský ples nepřijdou, uskuteční se 14. února v Eurocentru a bude už dvacátý. Jeho uspořádání stojí radnici kolem 200.000 korun a vstupenka přijde na 299 korun. „Ples připravujeme zhruba půl roku, jeho výtěžek půjde letos na podporu Střediska rané péče," řekla mluvčí magistrátu Markéta Hozová.

Uskuteční se i tradiční hejtmanský ples, který pořádá Liberecký kraj. Konat se bude tradičně v Grandhotelu Zlatý Lev. „Celkové náklady se pohybují kolem 400 000 korun, z toho asi 170 000 stojí hudební produkce včetně technického zabezpečení," řekl mluvčí krajského úřadu Jiří Langer. Letos bude největší hvězdou Marta Jandová.