Novou tovární halu v lokalitě Nové Hodkovice buduje stavební firma BAK pro výrobce komponentů pro automobilový průmysl Monroe Czechia, patřící mezinárodnímu koncernu Tenneco INC. Deníku to potvrdila asistentka ředitele Monroe Czechia Kristýna Fleischmannová.

Továrna, jejíž kompletní dokončení je plánováno v první polovině roku 2012, má zaměstnat až 300 lidí. Polovina jich přejde z již existujícího hodkovického závodu Monroe, který již kapacitně nedostačuje, a polovinu firma najde na trhu práce.

„Bude to pracovní příležitost pro 150 nových zaměstnanců, které hodláme najít ve spolupráci s úřadem práce a pracovními agenturami. Půjde o 100 dělnických profesí a 50 míst technicko – hospodářského typu,“ dodala Fleischmannová.

První výfuky a katalyzátory, které bude nová hala vyrábět pro firmy Škoda, PSA a Renault, sjedou z výrobní linky již na jaře. Továrna má mít rozlohu 10 000 metrů čtverečních.

„Pro náš region je to skvělá zpráva. Monroe je významný zaměstnavatel, pracuje u něj velká část našich obyvatel,“ pochvaluje si vznik nové továrny starosta Hodkovic Antonín Samek. A za pravdu mu dávají i odboráři: předseda krajského sdružení Asociace samostatných odborů Milan Šubrt si myslí, že nový závod by mohl snížit nezaměstnanost v regionu. „Hodkovicko a Českodubsko jsou slabé oblasti, pracovních příležitostí je zde málo. Většina lidí musí dojíždět do Liberce. Každé nové místo, které zde vznikne, je přínosem,“ uvedl Šubrt.