Investor nyní žádá o změnu územního plánu a nejpozději do roka po jejím schválení chce začít stavět. „Projekt je nyní ve fázi přípravy dokumentace pro územní rozhodnutí a zpracované architektonické studie,“ upřesnil pro Deník Tomáš Kadeřábek ze společnosti TRESS Real Estate, která v tomto projektu zastupuje holandského investora a celý projekt pro něj řídí.

Podle Tomáše Kadeřábka by se již hlavní prostorové a objemové zásady neměly měnit. „Investor plánuje zahájit stavební činnost zhruba šest až dvanáct měsíců po schválení změny územního plánu,“ doplnil právní zástupce investrora Josef Hlavička z pražské advokátní kanceláře Havel a Holásek.

Vzhledem k velikosti projektu proběhne stavební činnost v několika etapách. „Stanovení celkových nákladů na celý projekt není tedy v tuto chvíli aktuální,“ zdůraznil Tomáš Kadeřábek.

Cílem holandského investora je vytvořit na pozemcích bývalé Textilany živou a moderní část města se všemi funkcemi, které k tomu patří. „Součástí projektu je tedy i řešení okolních vazeb v území,“ dodal Josef Hlavička, právní zástupce holandského investora.

Součástí projektu podle Tomáše Kadeřábka bude i zeleň, několik pěších zón, úprava toků obou potoků, zakomponování zastávky tramvaje, nezbytná obchodní a občanská vybavenost. „Ve své snaze vybudovat na pozemcích bývalé Textilany bytové městečko byl a je investor ze strany Města Liberec a Dopravního podniku podporován. Spolupráce s oběmi institucemi je velmi dobrá,“ doplnil Josef Hlavička z pražské advokátní kanceláře Havel a Holásek, která zastupuje investora.

Prvotní záměr byl takový, že na obří stavební parcele vzniknou jen byty, tento plán však město navrhlo upravit. Ještě před několika měsíci měl investor v záměru postavit na území bývalé Textilany obchodní centrum Promenáda. Od projektu ale nakonec odstoupil, a to kvůli stále se zvyšující konkurenci obchodních komplexů v centru Liberce.