„Od domu, kde byl zanechán, se nechtěl hnout a musel se odnést v přepravce do auta. Zůstal věrný až do konce," popsala Čakiho záchranu Kateřina Vojáčková z Azylu Pes Krásný Les. Právě zde našel pes nový domov. Zde také zjistili, co bylo patrně příčinou, že jej jeho majitel opustil.

„Čaki je po mozkové příhodě a má poruchy pohybu. Občas se zamotá, hlavu má trochu na stranu. To bylo nejspíš důvodem, proč už s ním majitel dál nepočítal. Pes nemá šanci, že si jej někdo vezme, aby u něj v klidu dožil," smutně konstatovala Vojáčková.

Pes musí každý den brát léky na rozšiřování cév v mozku. To stojí útulek měsíčně 1000 korun. Útulek chová nepatrnou naději, že právě Čakiho příběh přiměje někoho, aby se psa ujal a dopřál mu klidný důchod. I proto, že Čakiho mrtvice možná nebyla tím nejhorším, co v životě zažil. „Jakmile mu dáme obojek, okamžitě posmutní a ztratí zájem o vše. Pokud připneme ještě vodítko, lehne si a odmítá vstát. Je evidentně nešťastný a má to zřejmě spojené s nějakou špatnou zkušeností," popisuje Vojáčková.