Opuscard umožní občanům Libereckého kraje používat pro odbavení ve všech vlacích, autobusech a tramvajích v Libereckém kraji jedinou elektronickou kartu. V budoucnu ji bude také možné využívat jako identifikační průkaz pro docházkové, stravovací a věrnostní systémy, pomocníka pro firmy, školy, stravovací zařízení či sportovní a kulturní centra a bezpečné bezhotovostní platby.

Právě široká nabídka výhod, kterou je nutné všem občanům kvalitně vysvětlit, vedla zástupce projektu k posunu spuštění krajské dopravní aplikace na kartě Opuscard.

„V období, kdy budou občané Libereckého kraje vystaveni mediálně-informační kampani související s pořádáním MS v lyžování, by mohly důležité informace související s projektem Opuscard bez účinku zaniknout,“ vysvětlil důvody Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje.

Dalším důvodem k posunu je několikanásobně vyšší využití městské hromadné dopravy v průběhu MS nejen místními obyvateli, ale také turisty. „V souvislosti s pořádáním mistrovství světa v lyžování je pravděpodobné, že si situace vyžádá nasazení vozidel, která nebudou plně vybavena odbavovacím zařízením, které je potřeba k akceptaci karet,“ doplnila Stanislava Jakešová z odboru dopravy Krajského úřadu v Liberci.

Krajská karta Opuscard přinese svým majitelům rychlejší odbavení v autobusech, navíc bez nutnosti kupovat si jednotlivé jízdenky. Bude platit od dubna příštího roku ve všech městských autobusech, tramvajích, příměstských autobusech a vlacích na území Libereckého kraje.

Krajské karty si mohou zájemci pořídit již od konce září letošního roku. V současné době však prozatím fungují jen jako Liberecká městská karta s tím, že do budoucna by měla městské karty nahradit.

Ti, kdo mají stávající městskou kartu, si v případě zájmu o krajskou platnost nemusí nutně pořizovat novou. Měl by se však dostavit na kontaktní místo, které je v Liberci ve Frýdlantské ulici, a kartu si dát bezplatně přehrát. Ten, kdo do současné doby používal kartu pro příměstské autobusy ČSAD Liberec, si bude muset nechat vystavit kartu novou.

Podle Stanislavy Jakešové z krajského odboru dopravy je zájmem propojit co nejjednodušeji všechny druhy dopravy tak, aby to bylo pro lidi co nejpohodlnější.