"Po dlouhé diskusi bylo v tajném hlasování výraznou většinou rozhodnuto, že Starostové pro Liberecký kraj budou v krajských volbách 2020 kandidovat samostatně, pouze s účastí zástupce Unie pro sport a zdraví na kandidátce, stejně jako tomu bylo ve dvou minulých volebních obdobích," informovala manažerka hnutí Kateřina Knopová.

S lidovci i s TOP 09 přitom Starostové kandidovali například v posledních komunálních volbách v Liberci i v dalších městech. "Pevně věřím, že prostor ke spolupráci nalezneme po volbách v nově ustaveném krajském zastupitelstvu a ve vedení kraje," řekl hejtman Martin Půta (Starostové).

O konkrétních jménech Starostové na sněmu zatím nerozhodli. Zájem o opětovnou kandidaturu na hejtmana už ale avizoval právě Půta.

Pro KDU-ČSL jde už o druhý neúspěch při vyjednávání případné koalice. Už před časem předvolební spolupráci s lidovci (a také se Stranou zelených) odmítli ve svém hlasování Piráti. Ti si odhlasovali samostatnou kandidátku, vést by ji měl turnovský radní Zbyněk Miklík, kterému dali Piráti přednost před Václavem Židkem a Danielou Weissovou.
Krajské volby se uskuteční na podzim příštího roku.

Tanvald patří mezi tři dotčená města.
Starostové v Libereckém kraji se zlobí! Stát chce omezit finanční úřady