Články jsou nepodepsané, v tiráži není jediné jméno, a ani novináři se nedozvěděli, kdo do prvního čísla namaloval komiks, v němž vedení Libereckého kraje porcuje coby medvěda Medvídka Pů - tu.

„Autora komiksu tajíme. Ale můžu vám slíbit, že náš komiks nebude tak ostrý, jak býval v Libereckém deníku,” řekl za Starosty krajský zastupitel a starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta. Jak doplnil, první číslo občasníku dostanou do schránek domácnosti v Libereckém kraji na začátku příštího týdne.

Občasník budou hradit politici z rozpočtu své strany. Jedno číslo je vyjde na zhruba 224 tisíc korun, a to i s distribucí. „Mezi námi jsou starostové, kteří odvedli velký kus práce. A přitom se do oficiálního tisku Libereckého kraje nedostanou,” vysvětlil starosta Semil, poslanec Jan Farský.

Občasník má vycházet asi jednou za měsíc a Starosty má podpořit v předvolební kampani. „Zpravodaj Libereckého kraje přijde na 4,5 milionů ročně. To je dost. Stačilo by jej vydávat jednou za čtvrt roku,” řekl Martin Půta. „Opozice v něm nemá téměř žádný prostor. Mohli jsme zaplnit jeden malý sloupek. Vedení kraje k našim názorům ještě připsalo svoje, takže jsme to vzdali,” doplnil.

První číslo má jen dva listy. V hlavním článku označují Starostové plánovanou opravu mostů, zničených loňskými povodněmi, za zbytečně předraženou. Dále se čtenáři dozvědí, že Chrastava vyhrála boj s hazardem. V nepodepsaném zamyšlení si přečtou, že vedení kraje coby „bratrstvo uschlé růže” zvedá ruce jako naučení panáci. Další text kritizuje trafiku, kterou podle mínění Starostů vedení kraje zajistilo zastupiteli KSČM Miloši Titovi.

„Něco se nám povedlo, něco ne. Politika by ale neměla být o osobních útocích. Já jsem se k nim nikdy jako první nesnížil. Ve zpravodaji kraje jsme názory doplnili naším výkladem tehdy, když tam Starostové tvrdili nesmysly,” řekl náměstek hejtmana Martin Sepp (ČSSD).