Co je v současnosti největším problémem ve vašem městě?
V současnosti je pro obyvatele samozřejmě velký problém to, že děti nemohou navštěvovat školy a školky. Máme nadále zavřené některé obchody z důvodu vládních opatření – oděvy, obuv, restaurace, kadeřnictví a další. Jelikož ve městě v současné době probíhá řada investičních akcí, mají zaměstnanci stavebních a montážních firem problém se někde najíst. Rada města přistoupila k odpuštění nájmů, zatím na 3 měsíce, pro obchodníky, kteří mají pronajaty nebytové prostory od města a nemohou nyní své živnosti provozovat. Omezený je i provoz některých obvodních lékařů, zubařů a samozřejmě i městského úřadu.

Koho byste u vás rád pochválil či ocenil?
Poděkovat chci především lidem, kteří zajišťují pomoc v sociální oblasti v domě pečovatelské služby, déle dobrovolným hasičům, městským strážníkům a zaměstnancům našich technických služeb a radnice. Dále bych chtěl poděkovat našim obyvatelům za zodpovědný přístup a dodržování všech vyhlášených a nařízených opatření v rámci boje proti šíření pandemie. Obrovskou pomocí v době absolutního nedostatku ochranných pomůcek bylo ruční šití bavlněných roušek. Do této činnosti se v první vlně zapojily především učitelky našich dvou mateřských školek a ZŠ Praktické a Speciální. Ve městě i v našich přilehlých obcích šilo pro potřeby města, ale i nemocnic, pošty, lékárny a dětského domova, několik dalších desítek dobrovolnic.

Co pro vás dělá kraj, případně naše vláda? Jak hodnotíte jejich aktivity?
Poděkování patří také Libereckému kraji v čele s panem hejtmanem Půtou za bezplatné poskytování ruční dezinfekce, nanofiltrů, roušek a dalších ochranných pomůcek, které byly rozváženy vozidly HZS LK a příslušníky jednotek dobrovolných hasičů včetně SDH Jablonné v Podještědí.