Co je v současnosti největším problémem ve vašem městě?
Určitým problémem je omezená možnost předávat informace občanům v souvislosti s potvrzenými případy nákazy koronavirem ve městě. Krajská hygienická stanice nám nesmí sdělovat osobní údaje lidí s nákazou a nevíme ani, kdo je v karanténě. To pak na malém městě vytváří prostor pro spekulace a ke zklidnění situace to příliš nepřispívá. V uplynulých dnech pak byl problém zajistit dostatečný počet roušek a respirátorů pro ty, kteří pracují v tzv. první linii.

Koho byste u vás rád pochválil či ocenil?
Všechny, kteří pomáhají krizovou situaci zvládnout – hejtmanovi a lidem z Krizového štábu Libereckého kraje, ORP Liberec, hasičům ze všech koutů kraje a samozřejmě všem, kteří mi jsou ve městě nejblíž. Kolegům na radnici, pečovatelkám, pošťačkám, prodavačkám, lékařům a sestřičkám, lékárnicím, šičkám roušek, policistům, našim hasičům, učitelkám a dobrovolníkům. Poděkování si zaslouží ale i ti, kteří jsou doma, dodržují preventivní opatření a nekomplikují situaci.

Co pro vás dělá kraj, případně naše vláda? Jak hodnotíte jejich aktivity?
Liberecký kraj nás skvěle a strukturovaně krizově řídí a to je pro nás v přemíře událostí a překotných nařízení vlády to nejdůležitější. Jsme informováni o všem, co je v daný moment aktuální a důležité, jednoduše víme, na koho a kam se obrátit, když něco potřebujeme. Moc nám pomohlo průběžné zásobování dezinfekcí, kterou bychom jen stěží v prvních dnech sehnali, a nyní to je dodání nanofiltrů do roušek.