Krajská ODS představila kandidátku pro nadcházející krajské volby. Právě u této strany hodně lidí očekávalo, koho nakonec na kandidátku schválí. „Někteří lidé, kteří byli příliš spojeni s minulostí a negativní image ODS přijali osobní odpovědnost a nekandidovali. Někteří pak kandidovat chtěli, ale neprošli výběrem, nedostali mandát zespoda," uvedl lídr kandidátky a zároveň starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Dvojkou je primátor Petr Beitl, trojkou místostarosta České Lípy a bývalý poslanec Juraj Raninec, čtyřkou onkolog liberecké nemocnice Jiří Chalupa a pětkou studentka TUL Jana Opočenská z Libštátu. Až na desátém místě je pak Přemysl Sobotka, místopředseda Senátu a bývalý předseda krajské organizace ODS.

„Poprvé také máme na kandidátce nestraníky, lidi, kteří jsou odborníky ve své oblasti. Například ředitele SPŠSE v Liberci Josefa Šorma, ředitelku jabloneckého Červeného kříže Kateřinu Havlovou nebo mladého podnikatele Davida Šárku z Frýdlantu a další," sdělil Ramzer.

Chceme zpět voliče

Pokud jde o volební ambice, je přáním ODS získat 10 mandátů, tedy o polovinu více než má teď. „Chceme se zaměřit hlavně na kontaktní kampaň, dostat se na co nejvíce míst v kraji. Je zřejmé, že ODS zasáhl velký úbytek členů a příznivců, ale myslím, že naše kandidátka ukazuje, že jsou na ní kvalitní a odpovědní lidé. Doufám, že právě to přesvědčí ty, kteří se od nás v poslední době odvrátili," prohlásil Ramzer.

Podle něj se ODS nechce v kampani proti nikomu vymezovat. Mottem její kampaně bude heslo Fajn kraj. Stejný název bude mít i webová stránka, kde lidé získají informace k volební kampani ODS. Za hlavní témata považuje ODS zdravotnictví, školství a obnovu venkova.