Velká rošáda možná brzy nastane v seznamu projektů IPRM – Atraktivní 
a kvalitní život v Liberci.

Je totiž pravděpodobné, že z něj vypadne rekonstrukce starého městského stadionu, Svijanské arény. Protože je provozovatelem soukromá firma, hrozí městu, že by jeho žádost o dotaci mohlo zpochybnit podezření, že jde o takzvanou veřejnou podporu.

„Nechceme riskovat, že bychom museli kvůli veřejné podpoře dotaci vrátit. Proto jsme projekt nyní zadali k důkladné analýze právní kanceláři," vysvětlil koordinátor evropských projektů na magistrátu Michal Vereščák.

Projekt přestavby Svijanské arény počítá se sumou 117 milionů korun, včetně DPH, projektové dokumentace, nových inženýrských sítí a dalších náležitostí. „Teď to vypadá tak, že když bude o dotaci žádat město, má šanci získat maximálně 40 procent. Pokud by se o ni ucházela městská společnost SAL, pak dostaneme nejvýš 60 procent 
z požadované sumy," upřesnil Michal Vereščák. Liberec ovšem nemá v pokladně dost peněz na to, aby mohl jako spoluúčast vložit do projektu desítky milionů. Proto nyní radní hledají, co s tím.

„Rada může také rozhodnout o vyřazení stadionu z aktuálního seznamu projektů IPRM a případně hledat jiné možnosti, kde vzít peníze na jeho opravu," potvrdila mluvčí města Pavlína Stránská.

Jak řekl Michal Vereščák, radnice si také nechává udělat statický posudek budovy.

„Jestli se ukáže, že stadion ještě třeba pět let vydrží, potom by šlo přesunout přestavbu arény na další dotační období. To začne v roce 2014," upozornil Vereščák s tím, že ale není vůbec jisté, že budou vypsány další  evropské dotační tituly, tedy další IPRM.

„Teď řešíme, co s tím. V havarijním stavu stará hala určitě není, možná ještě pár let vydrží tak, jak je," zdůraznil náměstek pro ekonomiku Jiří Šolc (Liberec občanům). „Pokud by stadion ze seznamu IPRM vypadl, mohlo by se dostat na jiné projekty, třeba na pavilon leknínů v botanické zahradě," dodal.