Tradiční anketa Nejúspěšnější sportovec Liberecka 2011 zná své vítěze. Tentokrát ji ovládli lyžaři, fotbalisté a blýskli se také třeba skokani na trampolínách. Mezi nimi si odnesla ocenění například i jedna z již jistých účastnic letních olympijských her v Londýně, Zita Fridrichová.

Vyhlašování výsledků ankety, jejímiž pořadateli jsou Okresní svaz ČSTV (LB-STO), Liberecký deník a agentura ČOK-CZ, se odehrálo v Centru Babylon. Kromě přehlídky úspěšných mládežnických i dospělých sportovců, nechyběl ani doprovodný program.

Známé písničky zazpívala finalistka soutěže Superstar Leona Šenková, dále zpěvačka Monika Agrebi a velký aplaus diváků si vysloužil svým vystoupením i nevidomý pěvecký talent Radek Žalud.

Kromě ocenění aktivních sportovců se dostalo pocty také těm dříve narozeným. Do síně slávy vstoupili bývalá atletická funkcionářka Blanka Musilová a volejbalista, basketbalista a dlouholetý pedagog Josef Hraše. Ti oba vyzdvihli přednosti sportu a výhody, které z toho, že se mu věnovali celý život, pociťují i v pokročilém věku. „Je moc dobře, že se podobné ankety konají. Podpoří sport mezi mladými a jejich snahu navíc ocení,“ řekl Josef Hraše.

Čtěte také: Okresní kolo sportovce pro Bauera