Frýdlantská rodačka Anna Slancová měla ke sportu díky rodičům blízko už od raného dětství. Přes volejbal, judo či atletiku se dostala k cyklistice a nakonec propadla fourcrossu. Po vítězství v závodě v Jablonci nad Nisou se rozhodla zajet i další světové poháry v této cyklistické disciplíně, aniž by tušila, že to pro ni skončí nešťastně. „Ve Val di Sole, kde se pořádaly poslední dva závody, jsem v jednom z nich ošklivě spadla. Z místa mě odvezl vrtulník do nemocnice v Trentu. Ještě tu noc mě převezli na sál, kde mě operovali přes sedm hodin,“ zavzpomínala Anička, která přesídlila do města pod Ještědem.

Po nehodě měla rozdrcené dva obratle, zlomená čtyři žebra a propíchnutou plíci. Zároveň po úrazu ochrnula od pasu dolů. Po dvou týdnech v italské nemocnici ji převezli do Motola v Praze. Čekalo ji kolečko operací a vyšetření, až nakonec skončila na spinální jednotce. „Po měsíci jsme měli schůzku s ošetřujícími doktory. Ti mi oznámili, že už nebudu chodit. Tuto zprávu jsem čekala již dřív, ale stejně mě to dostalo,“ dodala sportovkyně s tím, že nehodu vnímá jako přelom ve svém životě.

Autorkou animovaného klipu k vánoční písni Zvonova zpověď od zpěváka Tomáše Kluse je animátorka Anna Mastníková. Tvůrčí atmosféra v ateliéru.
Pro zpěváka Kluse vytvořila animovaný vánoční klip. Měla na to jen tři týdny

Jak sama přiznala, po psychické stránce se jí podařilo se se situací vypořádat poměrně dobře. Vděčí za to přátelům a rodině, kteří ji neustále podporují. „A když přijde ta těžká chvíle, vždy je mi k ruce můj přítel,“ svěřila se.

Její přátelé založili na portále Donio.cz sbírku, kterou mohou dárci podpořit. Finální částka je stanovena na dva miliony korun, aktuálně se podařilo vybrat přes milion korun. Peníze z této sbírky poputují na pořízení nového vozíku a úpravy bytu, aby se mohla zapojit do běžného života. „V budoucnosti mě čeká opravdu hodně změn. Ta největší je sehnat bezbariérové bydlení. Mám na to jen chvíli, než mi skončí rehabilitace v Kladrubech,“ uzavřela Anička.