VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovec Liberecka: Ester střídá Evu

Liberecko/GALERIE, VIDEA, ROZHOVOR/ - Anketa Nejúspěšnější sportovec Liberecka 2015 zná své nejlepší: 1. Ledecká, 2. Bauer, 3. Bank – všichni Dukla

25.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 26.1.2016
SDÍLEJ:

Anketa Nejúspěšnější sportovec Liberecka 2015.Foto: Deník/Miloslav Cihlář

Nejúspěšnější sportovci, kolektivy, trenéři, handicapovaní, veteráni dnes v Kongresovém sále libereckého Babylonu svůj slavnostní večer při příležitosti vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Liberecka za rok 2015.

Olympijskou vítězku ze Soči 2014 Evu Samkovou z Dukly Liberec vystřídala na pomyslném sportovním trůnu Liberecka její oddílová kolegyně Ester Ledecká, která v roce 2015 vyhrála mistrovství světa. Obě závodnice tituly vybojovaly na snowboardu. Zatímco Eva ve snowboardcrossu, Ester v paralelním slalomu. Také další dvě medailová umístění patřila závodníkům liberecké Dukly – běžci na lyžích Lukáši Bauerovi a lyžaři-sjezdaři Ondřeji Bankovi.

Anketa Nejúspěšnější sportovec Liberecka 2015.

Škoda, že Ester na včerejším vyhlášení nebyla, ale nyní je v Ramsau do čtvrtka a
v pátek se přesouvá do Moskvy k dalšímu závodu. Naposledy o víkendu vyhrála ve slovinské Rogle pátý závod Světového poháru a ujala se vedení v průběžném pořadí alpských disciplín ve snowboardingu.
V družstvech dospělých zvítězili ligoví fotbalisté Slovanu Liberec, kteří byli následováni volejbalovými mistry z Dukly Liberec a hokejisty Bílých Tygrů Liberec, kteří vedou extraligu.

V mládeži patří prvenství judistovi Tomáši Binhakovi před aerobičkou Sabinou Drapákovou a plavkyní Kateřinou Matoškovou. V družstvech mládeže je na čele ankety trojice starších žákyň ze Sport Aerobicu Liberec, za nimi skončili basketbaloví starší žáci Kondorů Liberec a družstvo mládeže z Trampolín Liberec.
V handicapovaných jednotlivcích patří prvenství plavci Vladimíru Hlaváčovi a stolnímu tenistovi Jiřímu Suchánkovi. V družstvech zabodovali stolní tenisté – vozíčkáři ze SKST Liberec.

Mezi veterány nad 60 let zvítězil judista Milan Vágner 
z Judo Clubu Liberec. V kategorii profesionální trenér uspěli koučové nejoblíbenějších kolektivních sportů nejen v našem okrese – Filip Pešán (HC Bílí Tygři Liberec) a Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec). V těch amatérských byli nejvíce vyhodnoceni Marie Podrábská (Slavia Liberec orienteering) a Zdeňka Šafránková (plavání SPK Liberec).

Do Síně slávy byli uvedeni stotní tenista Oldřich Mikula (SKST Liberec) a Marcel Kokta (TJ Lokomotiva Liberec šachový oddíl, ŠK Frýdlant).
Zuzana Kocumová vyhrála jak na mistrovství světa Spartan Race v USA, tak i cenu za mimořádný sportovní výkon.

Hvězdou Deníku se ve čtenářské anketě stala podruhé za sebou aerobička Kristýna Bernátová (Sport Aerobic Liberec). Vicemistryně republiky v jednotlivcích, účastnice mistrovství Evropy a vítězka 1. kola Poháru Federací. Novou cenou v anketě je ta fotbalová pod názvem Cena Josefa Masopusta. Premiérově ji získal trenér mládeže Ruprechtic Radek Petrement.

Výsledky sportovců v kategoriích 

Dospělí – jednotlivci
1. LEDECKÁ Ester (Dukla Liberec), snowboarding.
2. BAUER Lukáš (Dukla Liberec), lyžování – běh.
3. BANK ONDŘEJ (Dukla Liberec), alpské lyžování.
4. KOŠŤÁL Radek (SKST Liberec), stolní tenis.
5. MAYER Stanislav (Liberec), paragliding.
6. ŠURAL Josef (FC Slovan Liberec), fotbal.
7. KOUBEK Tomáš (FC Slovan Liberec), fotbal.
8. PAVLIŠTA Vít (AC Slovan Liberec), atletika.
9. ŠINDELÁŘ Lubomír (Judo Club Liberec), judo.
10. JANOUCH Jakub (VK Dukla Liberec), volejbal.

Dospělí – družstva
1. FC SLOVAN LIBEREC, fotbal.
2. VK DUKLA LIBEREC, volejbal.
3. BÍLÍ TYGŘI LIBEREC, hokej.
4. JUDO CLUB LIBEREC, judo.
5. TRAMPOLÍNY LIBEREC, trampolíny.

Mládež – jednotlivci
1. BINHAK Tomáš (Judo Club Liberec), judo.
2. DRAPÁKOVÁ Sabina (Sport Aerobic Liberec), aerobik.
3. MATOŠKOVÁ Kateřina (SPK Liberec), plavání.
4. LAKATOŠ Dominik (Bílí Tygři Liberec), hokej.
5. DANĚK Lukáš (Dukla Liberec), severská kombinace.
6. TROJAN Vojtěch (HO Komorní výtah), sportovní lezení.
7. DUŠKOVÁ Kateřina (Horní Hanychov/ Dukla Liberec), cyklistika, běh.
8. DOLEJŠOVÁ Karolína (Trampolíny Liberec), trampolíny.
9. CHLUMSKÁ Aneta (Sport Aerobic Liberec), gymnastický aerobik.
10. ŽÁK Jan (Vém Camará Capoeira Liberec), capoeira.

Mládež – družstva
1. SPORT AEROBIC LIBEREC, aerobik.
2. BK KONDOŘI LIBEREC, basketbal.
3. TRAMPOLÍNY LIBEREC, trampolíny.
4. SKST Liberec, stolní tenis.
5. DUKLA LIBEREC, severská kombinace.

Handicapovaní – jednotlivci
HLAVÁČ Vladimír (SK Handisport Liberec), plavání.
SUCHÁNEK Jiří (SKST Liberec), stolní tenis.

Handicapovaní – družstva
SKST LIBEREC (stolní tenis). Vozíčkáři René Tauš, Jiří Suchánek.

Veterán nad 60 let VÁGNER Milan (Judo Club Liberec), judo.

Síň slávy
MIKULA Oldřich (SKST Liberec), stolní tenis.
KOKTA Marcel (TJ Lokomotiva Liberec šachový oddíl, ŠK Frýdlant).

Mimořádný sportovní výkon
KOCUMOVÁ Zuzana, vítězka ženské kategorie MS Spartan Race.

Trenér – profesionál
PEŠÁN Filip (Bílí Tygři Liberec), hokej.
TRPIŠOVSKÝ Jindřich (FC Slovan Liberec), fotbal.

Trenér – amatér
PODRÁBSKÁ Marie (Slavia Liberec orienteering), orientační běh.
ŠAFRÁNKOVÁ Zdeňka (SPK Liberec), plavání.

Hvězda Deníku
BERNÁTOVÁ Kristýna (Sport Aerobic Liberec), aerobik.

Cena Josefa Masopusta
PETREMENT Radek (Sokol Ruprechtice).

Radek Petrement získal Cenu Josefa Masopusta

Novou součástí ankety nejúspěšnější sportovec je Cena Josefa Masopusta. Jejím laureátem je hráč, klub, tým, případně funkcionář, který podle mínění Okresního fotbalového svazu nejvíc naplňuje právě odkaz Josefa Masopusta, tedy být čestný, obětavý, pracovitý a vždy fair hrající nebo jednající člověk. A tím se zaslouženě stal Radek Petrement z fotbalových Ruprechtic.

Anketa Nejúspěšnější sportovec Liberecka 2015.

S trénováním začal v roce 1995 ve Stráži nad Nisou u žáků s kolegou Michalem Boškem. „Podařilo se nám s klukama postoupit z okresní soutěže do přeboru. Po čtyřech letech jsme s Michalem odešli do Ruprechtic, kde nebyla žádná mládež a my měli za úkol udělat nábory a vybudovat mládežnickou základnu. To se nám podařilo a postupně vzniklo v Ruprechticích sedm týmů," vzpomíná.

Ruprechtická mládež byla velmi úspěšná a konkurenceschopná velkým oddílům jakými byl Slovan Liberec a Rapid Liberec. Žákovské týmy postupně postupovaly až do krajských přeborů. „Dokonce v roce 2007 se nám se staršími žáky podařilo postoupit do ligy. Ale po úvaze se postup nevzal, protože by to bylo finančně velmi náročné. Ale o naše hráče byl zájem jak v Liberci, tak v Jablonci. Bohužel v Ruprechticích byla škvára, na které se krajské soutěže nesměly hrát, proto jsme museli do azylu na různá hřiště v okrese, a tím jsme ztratili domáckou základnu, a to znamenalo míň a míň dětí. V současné době už travnaté hřiště máme a mládežnická základna se opět rozrůstá, hlavně máme hodně těch nejmenších," připomíná.

Petrement se po odchodu Boška stal v Ruprechticích šéftrenérem ruprechtické mládeže a s kolegou Slávkem Jedlinkem ještě trénuje starší dorost, který vede krajský přebor. „V Ruprechticích máme u mládeže mladé trenéry, které jsem trénoval od malička. Za těch dvacet let trénování jsem trénoval všechny mládežnické kategorie od přípravek až po dorost. Můžu konstatovat, že to byla úspěšná léta a týmy, které jsem trénoval, byly a jsou úspěšné." Petrement navíc působí ve výkonném výboru OFS v Liberci a je šéftrenérem Okresních výběrů U11 a U12. S U12 se mu podařilo postoupit na mistrovství republiky. „Trénování mě nadále naplňuje i po těch dvaceti letech, pohybuji se stále mezi mladýma, takže se cítím stálet mladý."

A jak vnímá rozdíl mezi mládeží před dvaceti lety a tou dnešní: „Dříve se netrávilo tolik času u počítačů jako dnes, ale kdo chce sportovat, tak prostě sportuje." Cíle má jasné: „Přeji si, aby byla ruprechtická mládež nadále úspěšná a rozrůstala se. Samozřejmě, aby se dařilo i Okresním výběrům a hlavně, aby bylo dostatek dětí ve fotbale, abych mohl ještě nějakou tu sezónu trénovat."

Petrement má sportovní rodinu. Manželka Martina je trenérkou mládeže u hokejových Bílých Tygrů, aktivní hokejistkou Bílých tygřic a ještě je hokejovou rozhodčí. Třináctiletý syn Robin se našel v brance hokejových Bílých Tygrů. „Jsme sportem zaneprázdněná rodina a navzájem se respektujeme," uzavírá oslavenec.

Kristýna to vyhrála u čtenářů

Kristýna Bernátová to vyhrála u čtenářů Libereckého deníku a stala se v anketě Nejúspěšnější sportovec Liberecka roku 2015 Hvězdou Deníku. Šestnáct let se věnuje aerobiku ve Sport Aerobic Liberec a pravidelně získává umístění v anketách. Za rok sice nebodovala u odborné komise, ale obhájila prvenství ve čtenářské anketě. „To, že jsem se neumístila do první desítky mezi jednotlivci, vůbec neberu jako zklamání. Tak trochu jsem s tím i počítala. Rok 2015 pro mě nebyl příliš úspěšný, a to i z důvodu, že jsem v polovině sezóny musela podstoupit operaci kolenního kloubu," říká na svoji obhajobu Kristýna.

Ocenění Hvězda deníku jste získala podruhé za sebou. Takže máte mezi čtenáři jistě řadu příznivců…

Nejspíš ano, toto ocenění mě vždy velmi potěší a udělá radost. Jsem ráda, že mám mezi čtenáři tolik příznivců, kteří mě i touto cestou dokáží podpořit a motivovat do dalších sportovních výkonů.

Jaký byl váš sportovní rok 2015?

Jak jsem již zmínila, nebyl pro mě příliš úspěšný. Hned na začátku roku se mi stal úraz, kvůli kterému jsem musela v červnu na operaci. I přes to jsem se zúčastnila všech závodů, které byly potřeba k nominaci na ME 2015 konané na podzim v Portugalsku. Tento závod spolu s MČR, kde jsem obhájila titul vicemistryně republiky, byl pro mě vrcholem sezóny, na který jsem se i přes obtíže s kolenem intenzivně připravovala. Bohužel ale nevyšel podle mých představ a já si své cíle pro tento rok nesplnila.

Šlo a bylo na to, abyste byla někde úspěšnější? Co vám udělalo radost a co naopak smutek?

Myslím si, že jsem určitě měla na to, abych získala lepší umístění na ME, kde jsem skončila přesně v polovině závodnic. Nevím, zda za to mohla fyzická či psychická stránka kvůli nedoléčenému kolenu, ale jsem jistá, že vždy jde podat lepší výkon. Abych nebyla příliš negativní, tak musím říct, že jsem šťastná, jelikož jsem úspěšně absolvovala všechny závody loňské sezóny, které jsem si určitě užila. Aerobiku se věnuji již 16 let a proto věřím, že mě zdraví nezradí a já se tomuto sportu budu moci věnovat tak dlouho, jak budu jen já chtít.

Co vás letos čeká, na co se těšíte?

Sportovní rok 2016 je pro mě velmi pestrý a moc se na něj těším. Sezóna začíná v březnu prvním závodem na Czech Aerobic Open ve Zlíně, které je současně i MČR a nominačním závodem na MS, konané letos v červnu v Koreji ve městě Incheon. Tudíž je mým hlavním cílem se na toto mistrovství nominovat. Příjemnou změnou je pro mě nově složené trio, ve kterém budu cvičit společně s Terezou Kočovou a Šárkou Douskovou. Po třech letech závodění v jednotlivcích je to pro mě příjemné zpestření, které si užívám. Určitě se také moc těším na závod mých malých svěřenkyň, které budou letos vystupovat úplně poprvé.

Autor: Redakce

25.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pohřeb českého válečného veterána Jaroslava Mevalda, který zemřel 10. listopadu ve věku 39 let, proběhl 22. listopadu v kostele sv. Františka z Pauly v Albrechticích v Jizerských horách.
39

Rozloučili se s hrdinou, veterána uctily čestné salvy

Vánoční ozdoby. Ilustrační snímek.

V Hejnicích soutěží o nejkrásnější vánoční ozdobu

Na rychlostce se srazily dva náklaďáky. Nehoda se neobešla bez zranění

Liberec – V úterý dopoledne se na rychlostní silnici R35 srazila dvě nákladní auta.

V Liberci převzali prestižní ceny za operu Thais

Liberec - Hned dvě prestižní ocenění kritiky - Libušky převzal v úterý 21. listopadu večer v Liberci šéf opery DFXŠ Martin Doubravský a pěvkyně Lívia Obručník Vénosová.

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Hejtman Půta zasedl do lavice poslanecké sněmovny, je to ale jen dočasně

Liberecký kraj – Liberecký hejtman složil poslanecký slib. Poslancem však nezůstane.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT