Nakonec se shodli, že nepřijmou žádné usnesení, které by zavazovalo vedení města buď smlouvy s oběma stavebními firmami, vítězi výběrových řízení, podepsat, nebo nikoliv.
Odsouhlasili, že rozhodnutí odloží na dobu, kdy bude znám výsledek šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kde leží dva podněty pro přezkoumání postupu v obou zakázkách. „V čerpání peněz z IPRM jsme ve zpoždění. Hrozí, že regionální rada přesune Liberec do kategorie menších měst, které se mohou ucházet o nižší evropské dotace,“ varoval zastupitel za ODS Tomáš Hampl.
Na to odpověděl odvolaný náměstek pro ekonomiku Jaromír Baxa (Změna pro Liberec), že oba projekty převzalo nové vedení města po tom minulém v nedobrém stavu. „Snažili jsme se to zachránit,“ podtrhl Baxa. „Projekty byly vámi připravené tak, že kvůli možným pochybením bychom mohli přijít o celou dotaci,“ doplnil.
Do debaty se vložil i odvolaný primátor Jan Korytář (Změna pro Liberec), který upozornil, že poslední slovo v případě obou zakázek bude mít antimonopolní úřad. „Jsem členem regionální rady, Liberec je hodnocený v projektech IPRM jako nejhorší. Nemá cenu dělat nic, dokud ÚHOS nerozhodne,“ řekl Martin Sepp (ČSSD). Vedení města má předložit upravený harmonogram čerpání a jednat s oběma firmami.