Stěžuje si na ředitele krajského úřadu René Havlíka, obviňuje ho z neodůvodněných průtahů a politikaření při udělování souhlasu s jejím jmenováním.

Havlík to ale odmítá. Odvolaný primátor Jan Korytář (Změna pro Liberec) nedodal úřadu potřebné dokumenty a kraj ho musel opakovaně žádat o jejich doplnění, sdělil ředitel úřadu.

Náměstkyně primátora Martina Rosenbergová (ČSSD) po odvolání primátora žádost o souhlas se jmenováním Dvořáčkové stáhla.
Liberecký magistrát je bez tajemníka už od loňského listopadu, kdy na svůj post po změně politického vedení na radnici rezignoval Marek Řeháček. Ten stál v čele úřadu osm let, od nového roku působí v sousedním Jablonci.

Primátor pak pověřil řízením magistrátu Miroslava Křepela, radnice zároveň vypsala výběrové řízení na nového tajemníka. Rada ani výběrová komise se ale nedokázaly shodnout na jednom ze dvou kandidátů, kteří postoupili do nejužšího výběru. Korytář pak řízení zrušil a vyhlásil nové. V něm doporučila výběrová komise opět dva kandidáty – Alenu Dvořáčkovou a Jindřicha Fadrhonce.

Korytář si do čela radnice vybral Dvořáčkovou, která ho aktivně podporovala v předvolební kampani. Úzké spojení s primátorem bylo důvodem, proč většina koaličních partnerů Dvořáčkovou odmítala. Bylo i jedním z důvodů rozkolu v liberecké koalici, která se pak na konci března rozpadla, když ČSSD vypověděla koaliční smlouvu.

Alena Dvořáčková se cítí poškozena

Poté, co byl 16. dubna odvolán primátor Korytář a další dva radní Změny pro Liberec, statutární náměstkyně stáhla žádost o jmenování Dvořáčkové a požádala o souhlas se jmenováním Jindřicha Fadrhonce. „Je to dlouholetý tajemník měst Chrastava a Český Krumlov a my zkušeného člověka potřebujeme,“ řekla Rosenbergová.

Dvořáčková v minulosti pracovala jako vedoucí referátu kontroly nepřímých daní na Finančním úřadu v Liberci, s příslibem místa tajemníka ale ukončila pracovní poměr dohodou a v současné době je nezaměstnaná.

Ředitel krajského úřadu Havlík, který je spojen s ČSSD, podle ní souhlas se jmenování záměrně protahoval až do doby, než bude primátor odvolán a nové vedení radnice bude moci prosadit svého člověka. „Cítím se poškozena na svých osobních právech a také finančně, budu uplatňovat náhradu škody,“ uvádí ve svém dopise ministrovi Alena Dvořáčková. Zároveň zpochybňuje postup náměstkyně primátora Rosenbergové a i v tomto případě zvažuje podání stížnosti.