Do vašeho štábu dorazil i vyjednávací tým ODS, tvořený mimo jiné Jiřím Kittnerem. Ten je pro část Liberečanů stále kontroverzní postavou. Neuškodí vám taková spolupráce v očích lidí?
Nevyjednávali jsme s panem Kittnerem, tým vedl lídr ODS, pan Židek, a jestliže si on přizval někoho zkušenějšího, je to jeho vizitka, ne naše. Pan Kittner do zastupitelstva nekandidoval, se zastupiteli za ODS žádný problém nemáme.

Proč vůbec chcete koalici i s ODS či LOL!, když s ANO máte pohodlnou většinu?
Vycházíme z dobré zkušenosti v Libereckém kraji. Spolupráce čtyř partnerů se ukazuje stabilnější, věci si vyjasní už v radě.

Po sečtení výsledků zaznělo, že Liberec volil Andreje Babiše a Martina Půtu. Souhlasíte s tím?
V programu jsme měli řadu bodů, které stojí na spolupráci s Libereckým krajem, ať je to rekonstrukce nemocnice, vybudování náplavky, silnice do průmyslové zóny. Spolupráce s krajem je pro nás významnou částí programu.

A co tedy stálo za vaším úspěchem?
Rozhodla naše opoziční práce, snažili jsme se být věcní. Nabídli jsme, že město i ve spolupráci s krajem posuneme dál.

Co podniknete po svém případném zvolení nejdříve?
Během kampaně jsme zažili incident s člověkem, který obtěžoval lidi na Fügnerce. Policie, kterou jsem volal, nepřijela, řekla, že ho vidí na kamerách. Můžeme potvrdit názory lidí o tom, že na Fügnerce není bezpečno. To bychom chtěli změnit.

Jak?
Větší bezpečnost bude stát peníze, do rozpočtu chceme více finančních prostředků jako motivaci pro strážníky. Přejeme si také na Füg-nerově trvalou hlídku strážníků, uvidíme, jak to bude realizovatelné.

Co podniknete dál?
Povedu jednání s Povodím Labe, nejen ohledně Veseckého rybníku, ale také ohledně oprav Janovodolského a Zlatého potoka. S novým primátorem Jablonce musíme řešit situaci ohledně dopravního podniku, také bych chtěl ještě letos navrhnout slevy na MHD i pro důchodce do 65 let, případně pro lidi na rodičovské dovolené.

Čekají radnici personální změny?
V programu jsme měli úspornost, minulé vedení jsme kritizovali, že počet zaměstnanců na radnici neustále stoupal.

Bude se tedy propouštět?
Budeme se ptát pana tajemníka, jaká je jeho představa a co s magistrátem zamýšlí.