Kvůli silné větrné bouři Fabien, která se v noci na pondělí přehnala přes severní Čechy, jsou některé stromy narušené a dlouhotrvající déšť s větrem udělají své. Předpokládáme, že podobné typy událostí budou hasiči likvidovat ještě celý dnešní den. V neděli, v 15:03 hodin vyjeli s motorovými pilami profesionální hasiči ze stanice Turnov spolu s jednotkou SDH Hrubá Skála a odstraňovali vzrostlý strom, který se rozlomil v půli a zcela zablokoval komunikaci v obci Hrubá skála.

Vichřice napáchala škody v celém kraji.
Meteorologové varují před silným větrem. Na horách může mít sílu orkánu

Hasiči museli k rozřezání a odklizení stromu použít výškovou techniku. K dalším stromům vyráželi hasiči do části obce Prysk na Českolipsku, do Chrastavy nebo do obce Bílý Kostel nad Nisou na Liberecku. Šest minut po půlnoci byl na železniční trati mezi obcemi Nový Bor a Skalice u České Lípy zastaven provoz kvůli nárazu osobního vlaku do popadaných větví v kolejišti. Ve vlaku se tou dobou nacházel pouze strojvedoucí. Událost se obešla bez zranění a provoz na trati byl během dvou hodin obnoven. Odčerpat vodu, která se vlévala do budovy restaurace v obci Svijany, vyjeli turnovští profesionální hasiči ve 21:08 hodin.

Areál kynologického klubu v Pavlovicích se stal dějištěm 37. ročníku soutěže O liberecký pohár.
OBRAZEM: Psi a jejich páníčci se utkali v soutěži psů O liberecký pohár

Kvůli nehodám byli hasiči přivoláni na pomoc do čtvrti Ostašov v Liberci, kde havaroval osobní vůz a překlopil se na bok. Hasiči museli s využitím hydraulické techniky vyprostit dvě zraněné osoby, které následně předali do péče zdravotníků. K dalším dvěma dopravním nehodám se zraněním došlo v neděli po 18. hodině i v Hodkovicích nad Mohelkou a v centru Liberce.