Už tehdy šlo o nepřehlédnutelnou událost, do Frýdlantu dokonce byly vypraveny zvláštní vlády z Tanvaldu, Zhořelce a Žitavy. Další léta památce frýdlantského zámeckého pána nepřála. Myšlenka bohatýrských slavností byla znovu vzkříšena až pod šedesáti letech. V roce 1994 tedy znovu vyšel historický průvod s Valdštejnem v čele, město opět ozářily pochodně.

Nadcházející již 10. ročník slavností nabízí o víkendu 21. a 22. května nepřeberné množství kulturních akcí, historické bitvy nevyjímaje. Očekává se, že se jich zúčastní na čtyři sta bojovníků! Petardy a rány zazní i na ohňové show v sobotu večer. Program bude probíhat na náměstí, kde budou tři pódia, v zámku i podzámčí. Podrobný program naleznete na www.valdstejnske–slavnosti.cz.

Soutěžte o vstupenky na slavnosti!

Dvě vstupenky na víkendové Valdštejnské slavnosti můžete získat, odpovíte–li správně na následující otázku: Na které období evropské válečné minulosti bude zaměřena velká sobotní a nedělní bitva?
a) na stoletou válku
b) na třicetiletou válku
C) na 1. světovou válku

Své odpovědi posílejte e–mailem na adresu: jana.patkova@denik.cz, a to do 19. května do 12 hodin. Ze správných odpovědí vylosujeme výherce, o další vstupenky budeme soutěžit zase zítra.